Ülo Toomsalu • 11. november 2003 kell 6:30

PM: Kevadel tuleb Tallinna kesklinna tänavatele jalgrattatakso

Erafirma plaanib tuleva aasta märtsist Tallinna kesklinnas liikuma panna kümme velotaksot, mille kabiini mahuvad ära pedaaliv juht ja kaks reisijat.

Jalgrattatakso käimapanemist kavandava Velotakso OÜ üks juhte Erko Valk ütles Postimehele, et esialgse kava kohaselt ostab firma Saksamaalt kümme ligi 130 000 krooni maksvat velotaksot ning eesmärk on need juba märtsis kesklinna sõitma panna.

Valgu sõnul soovib firma enne sõidukite ostmist saada linnajuhtidelt siiski kindlust, et linn soosib jalgrattatakso loomist ning mingeid seaduslikke takistusi neil ette ei tule.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut ütles eile Postimehele, et linn igal juhul toetab velotakso käimapanemist, sest see on keskkonnasõbralik transpordiliik ja turistidele atraktiivne.

Vitsut märkis, et velotakso idee on seotud välireklaamiga ehk oluline osa taksofirma sissetulekust peaks tulema just reklaamist, mida kümme sõidukit südalinnas liikudes oma kabiinil kannaksid.

«Tõenäoliselt kujunebki linnapoolseks toetuseks see, et anname neile reklaamimaksust kas päris vabastuse või soodustuse,» lausus abilinnapea Vitsut.

Velotakso OÜ üks juhte Valk märkis, et esialgse plaani kohaselt ei hakkaks velotakso küsima klientidelt mitte kilomeetrihinda, vaid sõidu hinnaks on kindel summa sõltumata reisi pikkusest. Ta lisas, et see hind on veel lahtine, kuid võiks jääda suurusjärku 25-30 krooni.

Valgu sõnul võiks kokkuleppel linnaga luua jalgrattataksodele kesklinnas ka kolm kindlat peatust ning need võiksid asuda Raekoja platsil, Viru keskuses ja Kesklinna sadama piirkonnas. Samuti saab velotaksosse istuda seda hääletades.

Hetkel kuum