Ülo Toomsalu • 13. november 2003 kell 6:04

EPL: Politsei ja maksuamet sulgesid nädalaga neli eliitlõbumaja

Tallinna politsei vastloodud prostitutsioonivastase võitluse rühma ja maksupolitsei ühisoperatsioonid sundisid sel nädalal nelja lõbumaja uksed kinni panema.

?Kuulda on jah, et seal äris on pärast meie esimesi operatsioone paanika,? ütles Tallinna kriminaalpolitsei juht Kalle Klandorf. Tema sõnul üritavad lõbumajapidajad ilmselt politseid nüüd enda huvides mõjutada, kuid see ei õnnestu.

1. novembrist isikuvastaste kuritegude talituse alluvuses tööd alustanud rühma esimene töövõit on Pirital asuva kahe eliitlõbumaja sulgemine, kirjutab Eesti Päevaleht.

Koos maksupolitseiga allilmas ?ühesilmse Aini? nime all tuntud mehele kuuluvatesse lõbumajadesse Vabaõhukooli ja Kõivu teel tehtud reidid olid kurjategijaile halvaks üllatuseks. Pirital eliitlõbumajade ketti pidanud Aini tuntakse allilmas mehena, kes suutis oma ärid viimased kümmekond aastat probleemidest eemal hoida. Praegu töötab Aini alluvuses vaid Pärnamäe kalmistu naabruses Äigrumäe teel asuv lõbumaja.

?Praeguseks on tema kett seal igatahes lõhutud,? ütles Klandorf. Ühisreidis maksupolitseiga tehti Aini lõbumajadele suuri maksualaseid ettekirjutusi, mis Klandorfi sõnul muudavad nende edasitöötamise sisuliselt võimatuks.

Kokku on koos Pirita eliitlõbumajade sulgemisega viimase nädala jooksul Tallinnas kinni pandud neli bordelli. Uksed sulgesid veel kesklinnas Adamsoni tänavas ja Pärnu maanteel tegutsenud lõbumajad.

Hetkel kuum