Ülo Toomsalu • 13. november 2003 kell 7:30

Pärnu PM: Ujuvrestorani käikuandmine takerdub bürokraatiasse

Vana-Sauga tänava ääres seisab valmimisjärgus ujuvrestoran, mille omaniku soov ujuvalus kevadel Pärnu jõele sõitma panna võib takerduda paberite ajamise taha.

Poolteist aastat alust ehitanud soomlane ja laeva üks kahest omanikust Heikki Hokkanen ütles, et vajalikke dokumente on valmivale laevale väga raske saada, sest Eesti ametkonnad ei tea, kes ja kuidas peaks dokumentatsiooniga tegelema, kirjutab Pärnu Postimees.

Hokkanen soovib oma ujuvalusega huvilisi sõidutada Kesklinna silla juurest Sindi paisuni ja tagasi.

17,5 meetrit pikale ja ligi sajaruutmeetrise pinnaga ujuvrestoranile tulevad projekti järgi kahele poole külgedele suured vesirattad, alust viib edasi mootor.

?Sõidu alustamiseks vajalike dokumentide saamine on Eestis keeruline,? tunnistas Soomes 20 aastat laevakaptenina töötanud Hokkanen.

Jõel sõitmiseks loa saamise tingimusi käis Hokkanen uurimas Tallinnas veeteede ametis. Pärast sealsete ametnikega suhtlemist saadeti Hokkanen lõpuks keskkonnaministeeriumi.

Keskkonnaministeeriumist öeldi Hokkanenile, et nende poolest võib ta Pärnu jõel nii palju ringi sõita, kui soovib. Ometi ei soovinud keegi talle selle kohta kirjalikku luba väljastada.

Kui Pärnu Postimees veeteede ametist uuris, milliseid dokumente ehitatav alus sõitmiseks vajab, juhatati ajakirjanik ühe ametniku juurest teise juurde. Poolteise tunni helistamiste järel ei õnnestunud leida ühtki ametnikku, kes osanuks öelda, mida soomlane peaks oma aluse legaalseks vetteviimiseks tegema või milliseid dokumente taotlema.

Hetkel kuum