Ülo Toomsalu • 14. november 2003 kell 6:04

EPL: Politsei süüdistab tuntud kohtutäiturit miljonikahjus

Keskkriminaalpolitsei süüdistab kohtutäitur Reet Vokki, et ta lasi pankrotis kütusefirmat esindades riigikassast enda arvele kaheksa miljonit krooni kanda.

Kohtutäiturite Koja juhatuse liiget Reet Vokki süüdistatakse selles, et ta nõudis seadust rikkudes pankrotis ASi Boliden kasuks riigilt sisse 7,9 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Süüdistuse järgi tegutses Vokk riigi suhtes täitemenetlust alustades ebaseaduslikult, sest tal polnud vajalikku täitedokumenti. Nimelt oli Vokk täitetoimiku võtnud üle oma kolleegilt.

Vokile süüdistuse toonud täitemenetlus puudutas tolli konfiskeeritud kütust. Kohus luges konfiskeerimise õigustühiseks, mistõttu oli juhtunu tõttu pankrotistunud ASil Boliden õigus kütus tagasi saada.

Kui selgus, et kütus oli oksjonil maha müüdud ja riik ei suutnud kaheksa kuu jooksul miljoneid pankrotis firma arvele kanda, lasi kohtutäitur Vokk mullu kevadel 7,9 miljonit krooni ise riigikassast enda arvele kanda. Sellest tasuti hiljem Bolideni maksuvõlad ja kohustused võlausaldajate ees.

Rahandusministeeriumi hinnangul rikkus Vokk aga täitemenetluse seadust ning kui kaebuse esitanud riigi seisukohta toetas kohus, esitas ministeerium politseisse kriminaalasja algatamise avalduse.

?Kriminaalasja algatamine on täielik absurd,? ütles oktoobri lõpus süüdistuse saanud Vokk eile. ?Küsimus on seaduse erinevas tõlgenduses.?

?Kohus on tunnistanud, et riik sai selle kaheksa miljonit ebaseaduslikult, kuid riik ei taha seda tagasi maksta,? lausus kohtutäitur Vokk. ?Kuidas on riik kahju kandnud, kui mina lasin üle kanda raha, mis riigil tulnuks kohtuotsusega varem või hiljem tagasi anda??

Hetkel kuum