Ülo Toomsalu • 20. november 2003 kell 7:04

EPL: ASil Eesti Raudtee on kaelas kriminaalasi

Konkurentsiamet algatas selle aasta alguses kriminaalasja ASi Eesti Raudtee vastu.

Praeguseks valminud süüdistuskokkuvõtte kohaselt süüdistatakse ettevõtet turgu valitseva seisundi kuritarvitamises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Konkurentsiameti kolmanda järelevalveosakonna nõuniku Margo Merisaare sõnul saatis Elektriraudtee ametile avalduse, kus märkis, et Eesti Raudtee nõuab neilt reisirongide perroonide valgustamise eest eraldi tasu.

Samas maksab Elektriraudtee Eesti Raudteele aastas kindla summa infrastruktuuri kasutamise eest, mistõttu seda käsitleti topelttasu võtmisena. Elektriraudtee kommunikatsioonijuhi Kuldar Väärsi sõnul ulatub summa, mida nende hinnangul Eesti Raudteele topelt makstakse, mõnesaja tuhande kroonini.

Margo Merisaar märkis, et Eesti Raudtee vastu algatati kriminaalmenetlus selle aasta 29. jaanuaril ning praeguseks on süüdistuskokkuvõte Tallinna prokuratuuris. Elektriraudteelt laekus avaldus konkurentsiametile aga juba eelmise aastal juulis. Merisaare sõnul on konkurentsiamet uurimise tulemusel seisukohal, et AS Eesti Raudtee kuritarvitas oma turgu valitsevat seisundit.

Eesti Raudtee (ER) pressiesindaja Priit Koff ütles, et ER ja Elektriraudtee on erinevatel seisukohtadel raudteeinfrastruktuuri kasutustasu arvestamise metoodika mõne sätte rakendamise osas. Eesti Raudtee ei kommenteeri käimasolevaid kohtuasju.

Samas kinnitas Päevalehele mitu allikat, et Elektriraudtee eelmine juhtkond on olnud juba pikemat aega nii Eesti Raudtee kui ka Edelaraudtee surve all, sest mõlemad ettevõtted sooviksid ühel või teisel moel kontrollida Elektriraudtee tegevust ja äri.

Hetkel kuum