20. november 2003 kell 22:00

Heatujumuusika kontsert

?Klassika koos Klasiga? tõotab pakkuda prantsus-, saksa- ja itaaliapärast sädelevat rõõmu ja romantikat ning mängulusti kolmelt väljapaistvalt noorelt eesti solistilt ja Tallinna Kammerorkestrilt.

Kontserdi esimeses pooles kõlab prantsuse muusika.

Francis Poulenc (1899?1963) on end ise nimetanud Janus-Poulenciks, vihjates kahepalgelisele Jaanusele, kellest üks on Jumalat paluv müstik ja teine vallatu tänavapoiss. See on hoomatav ka tema sümfonietis.

Eestis vähetuntud André Jolivet? (1905?1974) loomingut on iseloomustatud kui kompromissi otsimist troopiliste maade helikeele ja läänemaailma tänapäevaste voolude vahel.

Sel kontserdil on võimalik tutvuda tema kontsertiinoga trompetile, keelpillidele ja klaverile ning nautida kõrvuti ERSO esitrompetisti Indrek Vau ja meie noorema põlvkonna pianistidest rahvusvaheliselt pärjatuima ja tuntuima, Marko Martini mängu.

Prantsuse ploki lõpus on muusikaline delikatess Maurice Ravelilt (1875?1937) ? ?Pavane surnud printsessile?, ?Bolero? kõrval helilooja tuntum pala.

Solistidest on kaalukaim osa noorukesel Anna-Liisa Bezrodnyl, kes käesoleval ajal on veel Londonis Guidhall School of Music and Drama magistriõppes, kuid juba mitmel rahvusvahelisel konkursil silma paistnud.

Anna-Liisa soleerib läbi aegade ühes populaarsemas, Felix Mendelssohn Bartholdy (1809?1847) viiulikontserdis.

Neljanda sümfoonia kirjutamist alustas saksa helilooja Mendelssohn Roomas ja nimetas selle Itaalia sümfooniaks.

Autor: Kersti Inno

Hetkel kuum