Villy Paimets • 24. november 2003 kell 22:00

Arco Vara ostis Deena Ehituse

Ettevõtte juhatuse esimeheks saab Arco Investeeringute ASi nõukogu liige Veljo Kuusk.

Deena Ehitus jätkab tegevust oma senise ärinime all, neljaliikmelise juhatuse üheks liikmeks jääb ettevõtte senine ehitusdirektor Toomas Mamers.

Ehituse peatöövõtuga tegeleva ettevõtte omandamine võimaldab Arco Vara ASi nõukogu esimehe Arti Arakase sõnul kontsernil edukamalt keskenduda kinnisvaraarendusele. ?Arco Vara ehitusmahud on pidevalt kasvanud. Kui siiani oleme ehitusteenust sisse ostnud, siis nüüd on meil Deena Ehituse näol püsivalt olemas kvaliteetne peatöövõtja,? sõnas Arakas.

Kaks nädalat tagasi teatas Arco Vara, et üheksat Saksamaa kinnisvarafirmat ühendav korporatsioon DEC paigutab kolme aasta jooksul Arco Vara arendusprojektidesse pool miljardit krooni. Eestisse tehtud investeeringult ootab Saksa investor umbes 20protsendilist tootlust.

Deena Ehituse uue juhi Veljo Kuuse sõnul ei ole need kaks tehingut omavahel otseselt seotud. ?Arco Vara vaatas juba ammu ehitusturul ringi, et sobiva pakkumise korral tegevuspõldu laiendada.?

?Uus Maa ei plaani oma ehitusfirma omandamist, keskendume kinnisvara vahendustegevusele ja kinnisvaraalastele konsultatsioonidele,? kommenteeris kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus konkurendi laienemist.

Lauguse sõnul näitavad need kaks tehingut, et Arco Vara üritab ettevõttesse koguda kõik kinnisvaraarendamiseks vajalikud instantsid ning püüab end selliste ehitusgigantide ja kinnisvaraarendajate, nagu Skanska ja Merko, kõrvale sättida. Pealegi aitab Lauguse sõnul kinnisvarafirmast saadud informatsioon ettevõttel paremini ehitusturgu hõivata.

Ka Deena Ehituse jaoks tähendab uus omanik uue tegevussuuna lisandumist. Kui seni teostati valdavalt riigi tellimusi (2002. a netokäive oli 28,6 mln krooni, sellest 15,2 mln moodustasid riigihanked), siis nüüd lisandub äri- ja korterelamute ehitus.

1993. aastal asutatud OÜ Deena Ehitus on Eesti Ehitusettevõtjate Liidu liige ja üks üheteistkümnest akrediteeritud ehitusettevõttest Eestis, firmas on 37 põhikohaga töötajat.

Arco Vara on Eesti Kinnisvarafirmade Liidu asutajaliige ja annab koos sidusettevõtetega tööd ligi 250 inimesele. Arco Vara Grupi valdusfirma Arco Vara AS kuulub võrdsetes osades Arti Arakasele, Hillar-Peeter Luitsalule ja Richard Tomingasele.

Hetkel kuum