Ülo Toomsalu • 24. november 2003 kell 5:58

EPL: Kloogaranna rikkuja sai liiva varguse eest 22 000 krooni trahvi

Oktoobri algul Kloogarannast adrukoristuse ettekäändel liiva võtnud firmale tegi keskkonnainspektsioon ebaseadusliku tegevuse eest 22 000kroonise trahvi.

Keskkonnainspektsiooni Harju osakonna juhtinspektori Piret Reinsalu sõnul tegi AS Asva Palkmaja Kloogarannas kaevetöid 15.?18. juulini ja 7.?8. oktoobrini.

?Firma esindaja sõnul teisaldati tööde käigus 550?600 kantmeetrit liiva,? ütles ta. Kaevandamiseks on tarvis kohaliku omavalitsuse luba, Keila vallavalitsuse 8. juuli korraldusega aga anti firmale luba mereadrut koristada, liivavedamiseks luba ei olnud, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Sellega on firma rikkunud maapõueseadust,? nentis Reinsalu.

Karistuseks määrati firmale 22 000 krooni trahvi. Ettevõte on sellest teadlik, nende esindaja käis keskkonnainspektsiooni otsusel järel juba 6. novembril. ?Trahvi oli neil aega tasuda reedeni, otsust oli ka võimalus edasi kaevata, praegu võimaliku edasikaebamise kohta andmed puuduvad,? ütles Reinsalu.

?Nad tunnistasid, et rikkusid seadust ja on süüdimõistva otsusega nõus, nende motiiv oli ikkagi adru koristamine, kuid kahjuks võttis asi hoopis teise pöörde. Samas tunnistasid nad valmisolekut liiv randa tagasi tuua,? rääkis Reinsalu.

?Kuigi nende motiiv oli rannast ainult adrut koristada, mis ranna seisukohalt on muidugi hea, said nad sealt ühtlasi ka ehitamiseks vajalikku liiva. Ka põrgutee on sillutatud parimate kavatsustega ja ilmselt olid neil lihtsalt kehvad nõuandjad. Keila vallavalitsusest oleks tulnud parem luba saada. Luba on kokkulepe, praegusel juhul on kokkulepet rikutud.?

Hetkel kuum