Peeter Raidla • 24. november 2003 kell 11:00

Kristjan Hänni on süüst puhas

Tallinna prokurör Ilona Litvinova ei kinnitanud süüdistuskokkuvõtet Kristjan Hännile esitatud süüdistuses.

Äripäev kirjutas tänavu augustis, et keskkriminaalpolitsei saatis prokuratuuri süüdistuse, mille kohaselt oli Kristjan Hänni tekitanud Suurerastamise Investeerimisfodnile ligi 0,7 miljoni kroonise kahju. Süüdistus puudutas 1998. aasta lõpus sooritatud tehinguid, mil Hänni oli Suurerastamise Investeerimisfondi likvideerimismenetluse käigus ostnud Hansapanga ja Ühispanga aktsiaid ning müünud need hiljem maha tunduvalt odavama hinnaga.

Kristjan Hänni kinnitas juba siis, et tema ise ei näe neis tehingutes midagi kriminaalset ning et ta oli tollal sunnitud neid tehinguid sooritama erakorraliste dividendide maksmiseks aktsionäridele.

'Rahvusvaheliste tavade kohaselt ei ole ma süüdi, ütles Hänni toona Äripäevale. 'Süüdistus selles, et need tehingud polnud ?likvideerimiseks vajalikud?, põhinevad arvamusel, et ainult kasumiga lõppenud tehingud võivad olla ?vajalikud? ja likvideeritav vara on staatiline kogum, mida ei tohi puudutada muuks, kui vaid likvideerimiseks. Investeerimisportfell on aga olemuselt dünaamiline ja temaga seotud riskid jätkuvad ka likvideerimismenetluse käigus.'

Politseiameti presiesindaja Robert Kõrvits kinnitas, et keskkriminaalpolitsei menetluses pole enam ühtegi Kristjan Hänniga seotud kriminaalasja.

Hetkel kuum