25. november 2003 kell 11:25

ÄP seminar: juht peab koolitama isikuandmeid töötlevaid alluvaid

Ettevõtte juht peab koolitama isikuandmeid töötlevaid alluvaid isikuandmete kaitse teemal, ütles siseministeeriumi õigusosakonna nõunik Kaido Jõgeva.

Äripäeva seminaril isikuandmete kaitse seadust selgitanud Kaido Jõgeva sõnul on isikuandmete vastutav töötleja kohustatud kujundama ettevõtte, asutuse või ühenduse töökorralduse niisuguseks, et see võimaldaks täita andmekaitse nõudeid.

Samuti tuleb vältida kõrvaliste isikute ligipääsu isikuandmete töötlemiseks kasutatavatele seadmetele. Seadus ei luba ka andmete omavolilist lugemist, kopeerimist ja muutmist. Tagantjärele peab aga olema võimalik kindlaks teha, millal, kelle poolt ja milliseid isikuandmeid salvestati, muudeti või kustutati.

Isikuandmete kaitse seadus hakkas kehtima tänavu 1. oktoobril ning põhineb 1996. aastast kehtinud isikuandmete kaitse seadusele.

Tänasel Äripäeva andmekaitse teemalisel seminaril Radissonis esinevad lisaks Jõgevale andmekaitse inspektsiooni juht Urmas Kukk, inspektsiooni nõunik Valdo Praust, IT- ja kommunikatsiooniõiguse jurist Eneken Tikk ning veebifirma Krabi Mask loominguline juht Tõnu Runnel.

Hetkel kuum