Ülar Lauk • 25. november 2003 kell 13:19

New York sunnib Vene diplomaate maksma parkimise eest

Vene diplomaate New Yorgis sunnitakse maksma parkimise eest, mis võib kaasa tuua rahvusvahelise skandaali, kirjutab LA Times.

Linn on pikki aastaid võidelnud diplomaatidega, kes keelduvad maksma parkimistrahve viidates diplomaatilisele puutumatusele. Kõige rohkem on nii käitunud Vene diplomaadid: missioonil on 178 autot ning riigile kuulub ka absoluutne rekord, kui ühe aastaga saadi 31 388 trahvi.

Möödunud suvel kui diplomaatidele määratud parkimistrahvide kogusumma ületas 22 mln dollarit, andis linnapea Michael Bloomberg viimase tähtaja võlgade tasumiseks. Vastasel juhul ähvardas diplomaatilisi esindusi autode konfiskeerimine.

USA välisminister Colin Powell pakkus kompromisslahenduse: igale riigile eraldati kaks parkimisplatsi, mis võidakse linna poolt ära võtta, kui koguneb liiga palju maksmata trahve.

Viimasel ajal on aga vene diplomaatidele eraldatud parkimisplatsil hakanud parkima politseinikud oma era- ja teenistusautosid. Venelased saatsid protesti USA välisministeeriumile lisades isegi fotod.

Powelli otsus on vähendanud diplomaatidele tehtud trahve 87%, teatati New Yorgi linnavalitsusest ning venelased on muutunud üldse eeskujulikeks liiklejateks.

Lõplikult plaan probleemi siiski ei lahendanud: nüüd on rikkujate eesotsas Egiptus, kelle diplomaatide arvel on 1997. aastast alates 17 825 rikkumist ning võlasumma peaaegu 2 mln dollarit.

<#Inopressa.ru=http://www.inopressa.ru/details.html?id=15801>

Hetkel kuum