Peeter Stamberg • 26. november 2003 kell 7:48

Börsiülevaade: Viisnurk jälle kahjumis

Eile õhtul avaldatud Viisnurga kvartalitulemustest selgus, et ettevõte on taas kahjumit teeninud.

Kui aasta esimesed kaks kvartalit suudeti teenida kasumit (esimeses kvartalis 0,59 miljonit ja teises 2,63 miljonit krooni), siis kolmandas kvartalis oli kahjum koguni 8,44 miljonit krooni. Eelmisel aastal samal ajal oli kahjum veel ?vaid? 3,16 miljonit krooni.

Käive kasvas võrreldes aasta varasemaga üle kümnendiku võrra. Samas kulud toodangu tootmiseks on kasvanud 16 protsenti, millest on tingitud ka kahjumi kasv.

Kahjumit tõid nii mööbli, kui ka mööblikaupade divisjonid.

Mööblidivisjonist tuli kahjumit kolmandas kvartalis 7,1 miljonit krooni. Kahjum oli tingitud eelkõige saeveskis olnud pikk kollektiivpuhkus ja tooraine nappus ning liimpuiduvabriku majandustulemused olid oodatust tagasihoidlikumad.

Ettevõtte sõnul on nüüdseks leitud liimpuiduvabrikule uusi kliente ja töötab pidevalt maksimumvõimsuste lähedal.

Spordikaupade divisjonist tuli kahjumit 0,49 miljonit krooni. Müük on küll kasvanud, kuid tehnoloogiline ebastabiilsus on hoidnud kvaliteedikulusid kõrgel ja raskendanud tellimuste täitmist. Positiivne on see, et ettevõte on taasalustanud koostööd Atomicuga.

Ainsana teenis kasumit ehitusmaterjalide divisjon. Kokku saadi ehitusmaterjalide müügist 3,8 miljonit krooni kasumit. Kasumit aitas teenida Eesti ehitusturu tugevus ja nõudluse kasv välisturgudelt.

Viisnurga majandustulemused üldiselt olid kolmandas kvartalis nõrgad, loodetavasti suudab neljandas kvartalis ettevõte tänu paranenud olukorrale mitmes üksuses tunduvalt paremaid tulemusi näidata. Kolmanda kvartali tulemusi vaadates on oodata aktsia hinna langust.

Hetkel kuum