Ülo Toomsalu • 26. november 2003 kell 6:26

PM: Tallinna linnavalitsus rõhub tuleva aasta eelarves elamuehitusele

Tallinna võimuparteid andsid munitsipaalmajade ehitamisele rohelise tule ning elamumajanduseks mõeldud raha tuleva aasta eelarves vähemaks ei võeta.

Täna linnavalitsuse istungil arutamisele tulev 2004. aasta eelarve näeb investeeringutena ette ligi 825 miljonit krooni, millest pea 130 miljonit on mõeldud munitsipaalmajade ja -korterite ehituseks. Tänavuses eelarves oli linnal investeeringuteks ligi 840 miljonit krooni ja elamuehituseks 130 miljonit, kirjutab Postimees.

«Linna elamuehitus on niivõrd oluline valdkond, kus ei saa järele anda,» lausus linnapea kohuseid täitev keskerakondlasest abilinnapea Toomas Vitsut.

«Kui meil ei ole midagi pakkuda sundüürnikele või inimestele, kes satuvad lageda taeva alla, siis oleme ikka väga abitus olukorras,» lisas ta.

Vitsut viitas ka sellele, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kavandab üüri piirmäära kaotamist ja samuti pidid paljud inimesed elamiseks kõlbmatute tingimuste tõttu kolima välja erakätes olevatest Akadeemia tee ühiselamutest.

Vitsut ütles, et linn ei kavatse mitte karvavõrdki taganeda eelmisel aastal heaks kiidetud programmist «5000 eluaset», mida võib tinglikult pidada elamumajanduse arengukavaks.

«Tuleb tunnistada, et see on üldine tendents, et elamuehitus on saanud rohelise tule ja mõned teised koalitsioonileppega vähem seotud valdkonnad on saanud miinusmärgiga eelarve, nagu näiteks ka haridus,» tõdes reformierakondlasest abilinnapea Margus Allikmaa, kelle kureerida on linna haridus ja kultuur.

Nii said koolid mullu remondiks eelarvest raha 123,8 miljonit krooni, tänavu aga kavatseb linn eraldada 101 miljonit krooni.

Samuti määrab eelarve teedeehituseks oluliselt väiksemaid summasid, kui nähakse ette teedeehituse arengukavas. Tänavu sügisel linnavalitsuse poolt heaks kiidetud arengukava järgi peaks tuleva aasta eelarvest eraldatama ligi 125 miljoni krooni Laagna ja Smuuli tee pikenduste ehitamiseks. Praegu arutlusel olev eelarvekava neid summasid ette ei näe.

Hetkel kuum