Kadi Heinsalu • 26. november 2003 kell 10:02

Tallinn saatis volikokku 4,42 mld kr eelarve

Tallinna linnavalitsus otsustas täna esitada linavolikogule 2004. aasta linnaeelarve eelnõu, mille kogumaht on 4,42 miljardit krooni.

Investeeringuteks kulub linnavolikogu määruse eelnõu kohaselt järgmise aasta eelarvest 824,4 miljonit krooni, sellest 126 miljonit krooni elamuehitusele ning 134 miljonit krooni koolide ja lasteaedade remondiks ja ehituseks ning 81 miljonit krooni teede kapitaalremondiks ja rekonstrueerimiseks.

'Kuigi järgmise aasta linnaeelarve kogumaht ja ka investeeringute maht on eelmiste aastate eelarvetega võrreldes väiksem, ei jää mitte midagi väga olulist tegemata ning kõigi koalitsioonilepingusse kirjutatud prioriteetidega on arvestatud,' ütles linnapea ülesannetes abilinnapea Toomas Vitsut.

Vitsuti sõnul on eelarve mahu vähenemise põhjuseks linnavara müügist saadava tulu vähenemine, samas on maksudest laekuva tulu kasv veel liiga väike selleks et vara müügist laekuva tulu vähenemisest korvata.

'Varasematel aastatel andis erakorraline tulu, näiteks AS Tallinna Vesi aktsiate müük, linnaeelarvesse tuntava hulga lisaraha,' ütles Vitsut. 'Nüüdseks linnal enam nii mahukaid müügiobjekte ei ole.'

Vitsuti sõnul on järgmise aasta linnaeelarve kindla arengu eelarve, millega linnavalitsus jätkab koalitsioonilepingus sätestatud eesmärkide täitmist. '2004. aasta eelarve on konservatiivne ning järgib 2002. aasta oktoobris sõlmitud Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioonilepet. 'Juba kolmas ühiselt koostatav linnaeelarve on märk Kesk- ja Reformierakonna tõhusast koostööst Tallinna juhtimisel,' ütles Vitsut.

Hetkel kuum