ÄP fototoimetus • 27. november 2003 kell 22:00

Sõnajalgadel lasub ka Eestist lahkumise keeld

- Andres ja Oleg Sõnajalg ei tohi oma elukohast lahkuda kuni ASi Ämälärd pankrotimenetluse lõppemiseni. Ämälärdi (endise nimega AS Sõnajalg) pankroti põhjused ulatuvad 1998. aastasse, mis lõppes ettevõttele suure tegevuskahjumiga. 2000. aastal muudeti firma nime ja tema asukohaks sai Kolga-Jaani vald. Sõnajalad kadusid siis ka juhatusest ja nõukogust.

- Pankrotihaldur koos audiitoriga jõudsid järeldusele, et Ämälärdi pankroti põhjuseks oli Andres ja Oleg Sõnajala raske juhtimisviga. Nimelt olid nad andnud 12,7 miljonit krooni tagatiseta laenu offshore-firmale Denzille Investment Company, kuid tagasi ei saadud sentigi. Elukohast lahkumise keeldu on vendade suhtes kohaldatud põhjusel, et nad viibisid pärast Ämälärdi pankroti väljakuulutamist pikemat aega USAs. Andres Sõnajalg küll väitis, et tema alaliseks elukohaks ongi Florida osariigis asuv Orlando, kuid ei esitanud selle kohta tõendeid.

- Praegu nõuab pankrotis Eesti Sõltumatu Televisiooni AS, endise telekanali TV 1 operaatorfirma, kanali endiselt juhilt Rait Killandilt raha, kuna viimane andis ametisoleku ajal välja kaks tagatiseta laenu. Laenu saajad olid Liechtensteini firma Baltic Acquisition House ja Läti firma SIA dr. Robinsons, mõlemad said laenu pool miljonit dollarit. Eelmise aasta veebruaris kuulutas Tallinna linnakohus välja ASi ESTV pankroti. TV1 võlad ulatuvad 125 miljoni kroonini, millest ligi 100 miljoni kroonine nõue on Polsatil.

Allikas: Äripäev, Krediidiinfo

Autor: ÄP

Hetkel kuum