Tõnis Arnover • 28. november 2003 kell 9:36

Soome reisilaevafirmade toetus kahekordistub 2005

Et parandada reisilaevafirmade konkurentsivõimet, läheb Soome üle Rootsiga sarnasele süsteemile, mille kohaselt firma ei pea netopalkade pealt makse maksma.

Soome kommunikatsiooniministri Leena Luhtaneni sõnul peaks sellest laevafirmadele piisama, nad saavad kasutada soome meremehi ning neil ei tarvitse viia laevu mõne teise riigi lipu alla.

Kui seni maksis riik laevafirmadele kinnipeetud maksud tagasi, siis edaspidi maksude kinnipidamine lõpetatakse. Lisaks ei ole firmadel vaja viie aasta jooksul maksta tööandjamakse. Kokku aitavad need abinõud laevafirmadel aastas säästa ca 783 miljonit krooni. Neile lisaks lubab riik teha firmadele uute laevade hankimisel maksusoodustusi, kirjutab MTV3.

Silja Line?i tegevdirektor Antti Pankakoski ütles, et uus seadus võrdsustab laevafirmade olukorra Soome ja Rootsi vahel, kuid ei paranda eriti Soome ja Eesti vahelist konkurentsiolukorda.

Madalama kulutasemega Eesti konkurentsieelised jäävad püsima ja kui Eesti saab pärast tuleval aastal ELi astudes kasutusele võtta ELi lubatavad toetused, siis need eelised Soome laevafirmade suhtes veelgi suurenevad, kirjutab Kauppalehti.

Hetkel kuum