Ülo Toomsalu • 28. november 2003 kell 6:32

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Valitsuserakondade eile sõlmitud kompromissist võitsid kõige rohkem lastega pered ning haridus.

Eestis etendunud suuremate muusikalide peaosatäitjad teenivad asjatundjate sõnul etenduse pealt kuni 15 000 krooni, samas kui väiksemate muusikalide rolli eest jääb teenistus mõne tuhande krooni piiresse.

Praxise ja Faktumi korraldatud uuringust selgus, et Eesti toiduainetööstuses napib oskustöölisi, vaatamata sellele, et firmad teevad kutsekoolidega aina tihedamat koostööd. Suurim puudus on müügitöölistest.

Eile ligi pool päeva kestnud nõupidamisel ei suutnud Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhtkond langetada otsust parvlaevaliinide konkursil osalemise kohta. Üks võimalus on, et loobutakse konkursil osalemisest.

Postimees:

Res Publica ja Reformierakond nõustusid Rahvaliidu ühe peamise sooviga lükata üksikisiku tulumaksu alandamise algus seni plaanitust aasta võrra hiljemaks ja tagasid sellega valitsuskoalitsiooni jätkamise.

Üleilmne ostuvaba päev tahab panna inimesi ahvatlevate kaubariiulite ees seistes mõtlema, kas neil on järjekordset eset tõesti tarvis, sest end lõhki laenanute järjest kasvav tarbimine ohustab majandust ja annab hoobi loodusele.

Võlgades ja pankrotiprotsessis vaevlev Eesti ainus tarbeklaasi tootja Skankristall jätkab esialgu oma tegevust jõuludeni, kuid firma edasine saatus on jätkuvalt lahtine.

Järgmisel aastal hakkab Tallinnas väärtfilme näitama Sõpruse kino, mitte Kosmos, kuigi pealinn soostus viimase väärtfilmikeskuse rajamiseks kultuuriministeeriumile tasuta ära andma.

SL Õhtuleht:

Jõulukuu enimnõutumad artistid Sulo ja Jüri Homenja küsivad detsembris palju priskemat esinemistasu kui mõnel teisel kuul. Seetõttu võib ühe kontserdiga 6000-8000 krooni teeniv Sulo kuu jooksul tasku pista rohkem kui 130 000 krooni.

Hetkel kuum