Heidit Kaio • 30. november 2003 kell 22:00

Pikaleveninud leppimine

??21. sajandi Luua metsakool?, oleks uue programmi nimi,? pakuvad neljapäeva õhtul kolmandat tundi läbirääkijaid ootavad ajakirjanikud. Nad loodavad, et tõstes investeerimispanuseid Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani kodukanti ja kooli, mida Reiljan on pikka aega juhtinud, võiksid Juhan Parts, Taavi Veskimägi, Villu Reiljan, Jaanus Männik, Siim Kallas ja Meelis Atonen jõuda kiiremini kokkuleppele.

Valitsuskriis on kestnud poolteist nädalat. Osapooled on lubanud, et kokkulepe kas sünnib neljapäeval või ei iial.

Stenbockis oodavad ajakirjanikud kokkulepet kolmandat tundi. Mõned on võtnud lugemiseks raamatu kaasa. Teised otsivad tegevust, jutlevad, söövad küpsist. Ruumis on umbne ja aknad ei käi lahti.

Aeg surub peale. TV3 ?Seitsmeste uudiste? kaamera on juba lahkunud. Uudislõiku nad ei saanud. Kanal 2 inimesed peavad kohe lahkuma, samuti ilma saagita. ?Ma ei saagi Partsile oma ilusat mikrofoni näidata,? kahetseb Kanal 2 kaameramees, silmitsedes käes uut erksinist telekanali logoga mikrofoni.

Kui pressikonverents algab, on Äripäeval aega kümme minutit, enne kui peab saatma uudisloo WiFi-võrku kasutades toimetusse.

Hetkel kuum