1. detsember 2003 kell 11:47

Euroopa börsid: tootmissektori raport ja tarbijate ostupalavik viinud turud tõusule

Euroopa tootmissektori raport, Philipsi positiivne tulevikunägemus ja jaemüügifirmad on täna Euroopa börse aidanud üles vinnata.

Kell 13 oli Euroopa börside juhtivad indeksid keskmiselt protsendi jagu plussis.

Ootus, et majanduskasv USAs ja mujal aitab Euroopa firmade kasumite kasvule kaasa, võib Euroopa juhtivad börsiindeksid tõsta taas pärast 1999. aastat aasta lõikes plussi, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Lisaks välisteguritele mõjub täna börsidele positiivselt see, et NTC Research poolt arvutatav Euroopa tööstussektori indeks kasvas novembris kiireimas tempos pärast 2001. aasta veebruari. Indeks näitas kolmandat kuud järjest, et Euroopa tööstuses toimub tõus. Põhjuseks toodi jällegi kiirenevat maailma majanduskasvu.

?Nõudlus tööstustoodangu järgi on stabiliseerunud ning tellimuste maht on lootustandev,? ütles Threadneedle Asset Management fondijuht Phil Cliff, kes soovitab osta elektroonikatootjate Philips ja Siemens kui autotootjate BMW ja Porsche aktsiaid.

Euroopa suurim tarbeelektroonikatootja Philips oli täna keskpäevaks kosunud 3,2% tasemeni 24,45 eurot. Jõudu andis aktsiahinna liikumisele firma juhatuse esimees Gerard Kleisterlee, kes prognoosis et firma Hiina üksus suudab oma mahtusid 2007. aastaks kahekordistada.

Siemensi aktsia oli samaks ajaks kosunud 1,7%, tasemeni 61,90 eurot.

Saksamaa suurim jaemüügifirma Metro AG oli keskpäevaks lisanud oma hinnale 3,6% ning liikus 37,02 eurol. Tõusu taga oli Saksa HDE jaemüügiassotsatsioon tõdemus, et laupäeval alanud pühade hooajal said jaemüüjad enda nahal tarbijad päris tugevalt tunda.

Umbes 80% jaemüügifirmasid müüs läinud laupäeval enda sõnul tundvalt rohkem kaupa kui nädala eest.

Uudis andis positiivse impulssi ka Saksa suurima kaubamajaketile KarstadtQuelle AG, mis oli keskpäevaks 3,8% plussis, tasemel 22,85 eurot.

Hetkel kuum