Andres Kärssin • 1. detsember 2003 kell 11:03

Saaremaa Laevakompanii loobus osalemast praamiühenduse konkursil

Saaremaa Laevakompanii teatas uuel praamikonkursil osalemisest loobumisest, ettevõte loodab pidada koostööläbirääkimisi võimalike teiste pakkujatega.

Saaremaa Laevakompanii (SLK) nõukogu liikme Aivar Jõgi sõnul on loobumise otsuse tinginud mitmete probleemide kogum, teiste kõrval andis oma kriitilise hinnangu ka SLK Londonis asuv kindlustaja. 'Tegemist ei ole meiepoolse liigse tähenärimisega, tõsised mured on mitmete konkreetsete punktidega, kuid küsimus on ka suhtumises ja hoiakutes. Pakkumise kutse dokumendid on koostatud suvel, loetud kuud peale riigisisese praamiliikluse ühte kõige raskemat talve,' lausus ta.

Jõgi sõnul venisid talvel üliraskete jääolude tõttu reisid tundide võrra pikemaks, SLK lõhkus neil kuudel ära kolm oma suurimat praami. 'Ning vaid mõned kuud peale kõike seda ilmub välja konkursi dokument, mille kohaselt rasked rasked jääolud ei ole force majore ning praamide hilinemise eest tekib ministeeriumil ülisuurte trahvide määramise õigus. On täiesti

selge, et need trahvid ja force majore loetelu on peletanud konkursiltlisaks meile nii mõnegi teise laevafirma,' sõnas Jõgi.

Jõgi ütles, et SLK otsib koostöövõimalusi teiste võimalike pakkumisel osalejatega: 'SLKl on professionaalsed töötajad, suurim riigisiseste praamiliinide opereerimise kogemus ja selleks sobiv laevapark. Ettevõtte juhtkond töötab selle nimel, et leida nendele ressurssidele vääriline

rakendus.'

SLK on viimastel kuudel otsinud võimalusi tegevuse osaliseks viimiseks välisturgudele. Algstaadiumis läbirääkimised praamiliini avamiseks Prantsusmaa Caeni ja Inglismaa Shorehami sadamate vahel.

SLKs on 1. detsembri seisuga 224 töötajat, kellest enamik on saarlased ja hiidlased. Laevakompanii teenindas möödunud aastal kõigil liinidel kokku 1,45 miljonit reisijat, Virtsu-Kuivastu liinil teenindati üle miljoni reisija.

Mandri ja saarte vahelise praamiühenduse konkursile pakkumiste esitamise tähtaeg on täna kell 14.

Hetkel kuum