ÄP fototoimetus • 1. detsember 2003 kell 22:00

Transpordiuudised

Tiki-Treileri kaubamärgi all sõiduauto järelhaagiseid tootev ja turustav AS Bestnet avab detsembrikuus oma esinduse Tartus.

Pakume oma klientidele lisaks uutele toodetele ka rendi- ja hooldusteenust. Kohapeal on võimalik tutvuda kõige enam ostetud haagiste mudelite ning soodsate uudistoodetega. Samuti pakutakse ka haagise registreerimisteenust ARKis ning liikluskindlustuse tavapoliiside sõlmimise võimalust.

Mullu tootis Bestnet kokku 5600 ning tänavu kümne kuuga 7800 haagist. Järgmiseks aastaks on firma planeerinud toota 12 000 haagist, millest 92% moodustab eksport.

Uuel veokil on esiotsas 600 mm paksune põrketsoon, mis leevendab põrget ja neelab sõiduautoga kokku põrgates maksimaalselt energiat. Raskeid ja tugevaid kerekomponente ninaosas pole. Sellise veokiga loodab Scania säästa aastas kuni 900 inimelu Euroopas.

?Seaduste muutmine ja järjest pikemate ning seega ka raskemate veokite teele lubamine peaks ka veofirmasid panema mõtlema sellele, kuidas teiste kaasliiklejate liikumist võimalikult turvaliseks muuta,? arvas Hasse Johansson Scaniast.

Kaks kolmandikku autode kokkupõrgetest Euroopa Liidu maades on laupkokkupõrked ning umbes 4000 inimest aastas saab selliste õnnetuste läbi surma.

Aasta bussiks 2004 valitud Scania Irizari turismibuss jõudis Tallinna. 12 meetri pikkusel ning 4×2 rattavalemiga bussil on 420hobujõuline mootor. Bussis on 51 istekohta, tualett, konditsioneer, audio-videosüsteem, kohvimasin jpm, mis kokku annavad 4 tärni. Scania bussitööstus sai hinnatuima auhinna ? Aasta buss ? omanikuks esimest korda. Võitja selgitati välja Busside Euro testi raames. Irizari hind algab neljast miljonist kroonist.

Autor: ÄP

Hetkel kuum