2. detsember 2003 kell 22:00

Ilusa puitpõranda saab ise lihvida

ASi Ehituslaenutus juhataja Antti Kase sõnul ei suuda spetsialisti abita küll alati täiuslikku kvaliteeti saavutada, kuid teisest küljest ei peagi kodupõrand olema just viimase võimaluseni viimistletud.

Lihvimismasinat laenutama minnes tuleb teada, millisel põrandal seda soovitakse kasutada. Väga suurte pinnaerinevuste korral tuleb kasutada jämedamat lihvijat. ?Lihvimismasinaid on erinevat tüüpi, suuremate ja väiksemate kiirustega trummel- ja ketaslihvijaid. Meie klienditeenindaja alustabki kõigepealt lihvimisele mineva põranda seisukorra väljaselgitamisest,? rääkis Anti Kask.

Kase sõnul juhtub vahel ka seda, et laenutaja soovitab lihvimishuvilisel hoopiski töömehe palgata. ?Vastse parkettpõranda korral erinevusi tihtipeale polegi. Loomulikult on niisuguse põranda ettevalmistamine oluliselt lihtsam ja nõuab ka teistsugust töövahendit. Vanade põrandate korrastamisel vajab lihvimine suuremaid kogemusi. ?

?Põrand on majapidamises väga oluline ja olen seda meelt, et kui oskusi ikka napib, siis võiks remondifirma poole pöörduda. Seda enam, et omal käel lihvimine ei tule oluliselt odavam,? arvab Kask.

Lihvimismasina laenutamise hinnale lisandub lihvimiseks vajaliku liivapaberi maksumus, mis teinekord võib olla laenutusest mitu korda kallim. ?Harjumatul käel kulub sageli palju rohkem paberit kui tööks tegelikult vaja,? selgitab Antti Kask.

ASi Ehituslaenutus spetsialisti Priit Koido sõnul sunnib lihvimist omal käel ette võtma sageli korralike töömeeste nappus. ?Suvel, kõige kibedamal remondihooajal võtavad suured asutused, nagu koolide aulad, võimlad ja igasugused muud saalid spetsialistid ära. Talvel on korralikku teenusepakkujat hoopis lihtsam leida.?

Koido paneb lihvijatele ka südamele, et ilus tulemus sõltub lisaks lihvimisele ka põranda lakkimisest või õlitamisest ning tootjapoolseid näpunäiteid tuleb täht-tähelt järgida. ?Inimesed mõtlevad, et mis see lakkimine siis ära ei ole, ega vaevu tihtipeale spetsialistilt küsima, kuidas lakki põrandale kanda või õli sisse hõõruda. Sageli ei teata, mida see töö endast tegelikult kujutab ja hinnatakse oma võimeid üle.?

Autor: Eva Tammelo

Hetkel kuum