3. detsember 2003 kell 13:22

Börsiülevaade: Hansa aktsia ? nädal ja 29 krooni

Hansapanga aktsia on viimase viie päevaga kosunud 29 krooni ning jõudnud välja 314,50 kroonini. Tänaseks tõusuks registreeriti 3,1%.

Viimati tõusis väärtpaber nii lühikese ajaga säärases tempos septembri algul, kust on pärit ka aktsia 351,27 kroonine rekordiline sulgemishind.

Aktsiahinna kiire liikumine on toonud juurde ka kauplemisaktiivsust. Viimase nädalaga on kaubeldud Hansapanga aktsiaga 239 mln ja kahe nädalaga kokku 413 mln krooni eest.

Väärtpaberit toetavaid ja laitvaid uudiseid pole silmapiiril päris kaua olnud. 24. oktoobril avaldas pank kolmanda kvartali tulemused, millesse suhtuti neutraalselt ning ligi kuu aega tagasi tõstis reitinguagentuur Fitch panga lühiajaliste võlakohustuste reitingut. Lisaks veel üleüldine igakuine Eesti Panga pangandusstatistika, mille andmeil kestab laenubuum täie rinnaga edasi ning tõstab kohalike pankade mahte.

Täna investeerimispank Suprema poolt Hansapanga aktsiale antud ostusoovitus ja 376 kroonine hinnasiht peaks investorite kõrvu eelnevates uudistest märksa enam paitama.

Ehkki Suprema poolt Hansapangale prognoositud kasuminumbrid lähiaastateks nii optimistlikud kui kevadises prognoosis enam ei ole näib, et analüütikute (kui ka investorite) silmis paistab pank oma näitajatega endiselt teiste seas eredalt silma.

Lisaks paistab, et kohalike ja Lääne väärtpaberite vaheline riskitegur välisinvestorite silmis ühe kahaneb ning see laseb aktsiatel ilma majandustulemusi parandamata lihtsalt tõusta.

Hetkel kuum