Kristiina Randmaa • 3. detsember 2003 kell 22:00

Hansa Capitali endised juhid noolivad BRCd

Kalle Kiigske sõnul küpses ostuidee novembri lõpus, kui ta koos Toomingu ja Rootemaniga lahkus likvideeritud Hansa Capitali juhtkonnast. Kõik kolm meest olid ka BRC nõukogu liikmed.

?Oleme otsustanud sellest protsessist osa võtta,? kinnitas Kiigske investeerimispakkumist, lisades, et nad ootavad läbirääkimiste ajakava. Ta ei soovinud täpsustada, ku suur on nende hinnapakkumine.

BRC ehk Balti Realiseerimiskeskus on Baltimaade suurim autode ja varade müügiga tegelev firma, mille müügist teatas Hansapanga juhatus septembri teisel poolel. Pank tõi müügiargumendiks, et BRC polnud panga põhitegevusega seotud äri.

BRC-le kuuluvad kõigis Balti riikides tütarfirmad, mis tegelevad kasutatud autode müügi, inkassoteenuste, kinnisvaraarenduse ja -nõustamise ja vallasvara müügiga.

Homme veel viimast päeva müügipakkumisi vastu võttev Hansapank ei soostunud avaldama, kui palju on BRC ostuhuvilisi. Samuti keeldus pank avaldamast enampakkumise alghinda.

Tauf Auto tegevijuhi Holger Mägi sõnul on väga raske hinnata, kui palju võiks BRC väärt olla. ?Aga meil küll huvi ei ole ? meie äri on ikka Lõuna-Eestis, mitte kogu Baltikumis.?

Mägi sõnul on huvitav, mis BRCst kui Hansapanga tiiva all kasvuhoone tingimustes sirgunud ettevõttest edaspidi saab.

Kalle Kiigske on optimistlik: ?Iseseisvana saaks BRCst veelgi edukam ettevõte. Ta vajab vaid ülestöötamist.?

Hetkel kuum