ÄP fototoimetus • 3. detsember 2003 kell 22:00

Venemaa piir avaneb sügisel

Venemaa võib kaotada Eesti suhtes rakendatavad topelttollimäärad järgmise aasta sügisel, riikidevaheliste majanduslepingute töögrupp alustab oma tööd jaanuaris.

Peaminister Mart Siimann leppis eile Tallinnas alanud valitsustevahelise ühiskomisjoni istungil Venemaa asepeaministri Valentina Matvijenkoga kokku, et topelttollide kaotamiseks vajalike Eesti-Vene majanduslepingute sõlmimise töögrupp alustab Moskvas tööd 15. jaanuaril.

Peaministri nõunik välisküsimustes Paul Lettens ütles eile, et majanduse baaslepingute kiireks sõlmimiseks on huvi mõlemapoolne ning tehniliselt võib lepingute tekstid valmis saada paari-kolme kuuga. Topelttollide kaotamine sügiseks on täiesti reaalne, lisas Lettens.

Majandus- ja kaubanduskoostöö lepingut, mille sõlmimisest sõltub otseselt topelttollide kaotamine, peavad läbirääkimiste pooled kõige keerulisemaks lepinguks.

Hetkeseis: Viis aastat tagasi olime muidugi lootusrikkamad kui praegu. Asjatult. Praegu on alust kahtlustel, et isegi ELiga liitudes ei pruugi topelttollid kaduda.

Autor: ÄP

Hetkel kuum