4. detsember 2003 kell 8:36

ING tõstis Eesti Telekomi aktsiasoovitust

ING tõstis Eesti Telekomi aktsia varasema müügisoovituse hoia-soovituseks.

Aktsia prognoositud õiglaseks hinnaks on 6,30 eurot (98,57 krooni). Eile sulgus aktsia 6,41 euro (100,29 krooni) peal.

ING tõstis õiglast hinda 6 protsendi võrra, 6,30 eurole. Uue õiglase hinna järgi on aktsial vaid kaheprotsendine langusruum õiglase hinnani, mis tõi kaasa aktsiasoovituse tõstmise. Panga analüütikud usuvad, et arvestades TeliaSonera hiljutised Balti telekommunikatsioonifirmade osaluste ostuplaanide uudised peaksid toetama aktsia hinda ja limiteerima edasise languse.

ING hiljutisel kohtumisel oli Eesti Telekomi finantsdirektor natuke positiivsemalt meelestatud käibekasvu (peamiselt seoses suurema ADSLiga liitujate prognoosi tõttu) ja lühiajalise kasumlikkuse osas. Negatiivse poole pealt tõid analüütikud välja, et dividendide maksualandamine juhtub tõenäoliselt 2005 aastal, mitte 2004 aastal, kuna see ei paista olevat valitsuse päevakorras.

TeliaSonera kohtus hiljuti oma Balti firmade juhtkondadega ja alustas tööd TeliaSonera Balti strateegia väljatöötamisel. TeliaSonera saaks tõsta oma osalust Eesti Telekomis pärast tuleva aasta maid või siis, kui Eesti riik vähendab oma osaluse 27 protsendilt allapoole kümne protsendi taset.

Kui TeliaSonera osalus kasvab üle 50 protsendi, peab firma tegema pakkumise ülejäänud aktsiate omandamiseks. Ostuhind peaks olema vähemalt eeltoodutest kõrgem:

* kuue kuu keskmine hind - umbes 6,70 eurot (104,83 krooni);

* pakkumise tegija poolt viimasel kuue kuu jooksul tehtud kõrgeim tehingu hind* mitte vähem kui viimase kümne börsipäeva keskmine hind (hetkel 5,90 eurot (92,32 krooni)).

Hetkel kuum