Ülo Toomsalu • 5. detsember 2003 kell 7:00

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Autoregistrikeskus maksis oma töötajatele möödunud aastal üle kuue miljoni krooni lisatasusid, korvates ka näiteks suvilas toime pandud varguse kahjud.

Kõikjal rippuvad kasiinoreklaamid on tarbijakaitse hinnangul seadusevastased, kuid niinimetatud suhtlusliini telefoninumbrite reklaam hilisõhtul teleekraanil kõlvatu pole.

Eesti mõisate populaarsus välisturistide seas aasta-aastalt kasvab. Sellest ajendatuna soovib Sagadi mõisa rentiv firma Boneville osta ühe mõisa Eestis ja ühe Lätis, et arendada neist turismikompleksid.

Elion Ettevõtete nõukogu otsustas üleeile rahuldada Valdo Kalmi avalduse firma juhi kohalt lahkumiseks, Elioni juhatuse esimeheks saab 1. veebruarist senine juhatuse liige Valdur Laid.

Postimees:

Regionaalminister Jaan Õunapuu rääkis teisipäeva õhtul Rahvaliidu ministrite ja saadikute ühisnõupidamisel, et lahkub ametist, kui valitsus uue aasta alguseks haldusreformi asjus selget seisukohta ei võta.

Eesti Panga asepresidendi Märten Rossi sõnul valmistub keskpank lähiajal liigkiire laenukasvu ohjeldamiseks senise laenajate hoiatamise kõrval kasutama ka radikaalsemaid vahendeid.

Järgmisel aastal puhkeb sideturul hinnasõda, sest siis saavad võrku vahetavad inimesed oma senise numbri säilitada ja see sunnib operaatoreid uute klientide võitmiseks ja vanade hoidmiseks suuri hinnaalandusi tegema.

Eesti taotleb Euroopa Komisjonilt kogu elektrituru avamise edasilükkamist 2016. aastani, mis peletab Eesti Gaasi nõuniku Arvi Hamburgi sõnul alternatiivsed tootjad Eestist eemale.

SL Õhtuleht:

Euroopa parlamendi tulevase Eesti saadiku kuupalk jääb näiteks sama tööd tegeva Itaalia kolleegi omast 130 000 krooni väiksemaks.

Pärnu Postimees:

Esmaspäeval viimast päeva Pärnu maavanemana töötav Toomas Kivimägi ütles eile, et talle on antud selgelt mõista: kui ta kirjutab kohe avalduse Reformierakonda või Res Publicasse astumiseks, saab ta jätkata maavanemana tööd.

Hetkel kuum