9. detsember 2003 kell 7:21

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 18 kuu kõrgeimale tasemele

USA aktsiaturud lõpetasid eilse kauplemispäeva ralliga kergitades Dow Jonesi Tööstuskeskmise 18 kuu kõrgeimale tasemele.

Ootused, et USA Föderaalreservi Vabaturu komitee jätab täna toimuval nõukogu koosolekul baasintressi rekordmadalale tasemele tekitas aktsiaturgudel hinnaralli. Juhtivaktsiate hinnaliikumist peegeldav Dow Jonesi Tööstuskeskmine <GR#US.^DJI>kerkis 1,04 protsendi võrra 9965,27 punktini, mis on selle kõrgeim tase alates 28. maist 2002. Aasta algusega võrreldes on maailma enimjälgitav indeks kerkinud 19 protsenti.

Maagilise 10 000 punktini on jäänud nüüdseks alla 35 punkti ning selle taseme testimine pole enam mägede taga. ?Paistab, et turg soovib testida 10 000 punkti selle aasta lõpul,? lausus ajalehele The Wall Street Journal Citigroupi New Yorgi maaklerfirma vanemkaupleja Bob Basel. ?Paistab, et selle testimine toimub juba täna hommikul ning seejärel on näha, kas jäädakse sellele püsima või mitte.?

Psühholoogiliselt olulist punktitaset on Dow sünnanud juba korduvalt. Vahel on jäädud ülalpool maagilist taset pikemaks ajaks, teinekord aga lühikeseks. Lühiajalised spekulandid kasutavad seda taset ja sellega seotud psühholoogiast tingitud reaktsioone otseseks tulu teenimiseks. Paljud pikemaajalised investorid aga kasutavad taolisi olulisi verstaposte hetkeliseks järelemõtlemiseks, mida teha edasi, kirjutab ajaleht.

Peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeks <GR#US.^IXIC>kerkis 0,57 protsenti 1948,85 punktini.

Kosmeetikavahendiste tootja Avon <GR#US.AVP>aktsia hind kukkus 7,93 protsenti 62,67 dollarini pärast seda, kui kompanii ennustas, et kvartali tulemus tuleb veidi alla analüütikute ennustuse.

USA suurim terasetootja U.S. Steel <GR#US.X>aktsia hüppas aga 6,8 protsenti 52 nädala kõrgeimale tasemele 27,91 dollarini, sest ühe rapordi kohaselt ei mõju terasetariifidest loobumine USA tööstust ning samas raportis edastatud prognoosi terase hinna tõusu kohta.

Hetkel kuum