ÄP fototoimetus • 11. detsember 2003 kell 22:00

Juhani Seilenthal peab lugu heast viskist

End paremaks palgatööliseks kui paremaks ettevõtjaks pidav Juhani Seilenthal pole olnud aktiivne investeerija ? väärtpaberitest paremaks rahapaigutamise viisiks peab ta kinnisvara. ?Ega kinnisvarainvesteering pole automaatselt hea investeering,? rõhutab Seilenthal. ?Loomulikult võib juhtuda nii, nagu juhtus mitmetel minu Soome tuttavatel, kes soetasid kinnisvara hindade kõrgajal ja pidid hiljem nägema, kuidas hinnast kadus pool või enamgi.? Need Soome tuttavad ütlevad nüüd, et enam iial ei osta nad kinnisvara, vaid ainult rendivad.

?Oleme arutanud ka seda: kui läheks vahepeal väiksema elamispinna peale, annaks praeguse kodu rendile ja vaataks, kuidas vabanevat raha tootlikult paigutada,? ei välista Seilenthal sellist stsenaariumi, juhul kui silma jääks väga hea objekt, kuhu tahaks investeerida.

Aktsiatesse investeerimise peale Seilenthal ei mõtle. ?Kui aktsiatesse investeerida, siis nende vastu peab olema vaimustus ? see peab olema hobi,? tõdeb Seilenthal.

Nagu ei pea Seilenthal end suureks investeerijaks, nii ei pea ta end ka suureks tarbijaks. ?Minu õnn on see, et sain lapsepõlves olla Soomes, kus puutusin kaubaküllusega varakult kokku?.

Ainus asi, kus raha kulutamise mõistuslik piir vahel ületatud saab, on viski ostmine. ?Kui teinekord välisreisil ostan ühe suitsuse viski, siis kainelt mõeldes ei ole see mitte kõige arukam investeering,? muigab pangajuht. ?See on asi, mille puhul maksan suhteliselt mõttelise väärtuse eest.? Hea viski hinnapiiriks peab Seilenthal 500 krooni. ?Aga ega nad palju paremaks ei muutu, kui 1000 krooni raisata,? lisab ta.

Restoranis aga Seilenthal maitseelamusi otsimas ei käi. ?Ma ei suuda seal tavaliselt väga suurt elamust saada,? põhjendab ta. ?Ei tule meelde, et oleksin restoranis mõnd toitu taevani kiitnud.?

ÄP 31.01.2003

Autor: ÄP

Hetkel kuum