Ülo Toomsalu • 11. detsember 2003 kell 6:19

PM: Eestlased asuvad Aafrikas e-riigi loomist õpetama

Järgmisel aastal hakkab mööda Aafrika ja Kagu-Aasia riike käima Eesti e-asjatundjate rühm, kes õpetavad e-riigi loomist ja internetistamist.

'Meilt tahetakse, et me õpetaksime keskvõimu, kuidas oma Tiigrihüpet luua, kuhu ja mil viisil on raha mõtet kulutada ja kuidas tulemusteni jõuda,' ütles Postimehele Eesti E-riigi Akadeemia juht Ivar Tallo.

Ta lisas, et akadeemia paneb ilmselt kevadel kokku neljast-viiest inimest koosneva rühma ja hakkab Eesti e-sõnumit levitama nii Aafrikas kui Kagu-Aasias.

Seni on akadeemia koolitanud peamiselt endise idabloki riikide ametnikke, kuid asutuse stend on väljas Genfis praegu peetaval maailma e-ühiskonna konverentsil. Tallo sõnul käivad paljud riigid küsimas, kas eestlased saaksid ka neid e-alal koolitama minna.

Ka IT-visionäär Linnar Viik ütles, et on mööda maailma rändava e-evangelistide grupi ideega kursis ja toetab seda täielikult.

'Selle nõudlus on nendes riikides tugevalt olemas. Praegune Genfi üritus ongi kontaktide korjamiseks hea,' rääkis Viik. 'Eestil on teatud asjade puhul päris hea e-riigi ülesehitamise kogemus, mida need riigid vajavad,' sõnas ta.

Aafriklasi ja Aasia riikide esindajaid huvitavad peaaegu kõik e-Eesti saavutused, alates seaduste kättesaadavusest internetis ja lõpetades e-valitsusega. Samuti huvitab neid Tallo sõnul Eesti kogemus koolide ja raamatukogude internetistamise alal.

Hetkel kuum