11. detsember 2003 kell 6:56

PM: Riigikogulane Leinatamm teeb öösel kaubamajas kreisiraadiot

Riigikogu liige Tarmo Leinatamm esineb tuleval nädalavahetusel Tartu kaubanduskeskuses koos Peeter Oja ja Hannes Võrnoga.

Leinatamme, Oja ja Võrno öisele esinemisele on pühendatud ka tänase Postimehe tagumine reklaamkülg.

Kreisiraadio kolmiku liige Leinatamm, kes siiani pole lasknud end häirida riigikogulaste kõrvaltegevuste ümber käivast diskussioonist ning astub igal argipäevaõhtul teleris üles ristsõnamängu juhina, ei näe kaubanduskeskuses esinemises midagi taunimisväärset.

'Kui me tuleme Riigikokku tööle, siis ega me ei saa oma endist elu öö pealt ära unustada,' rääkis Leinatamm Postimehele.

'Meil on erinevad kohustused võetud. Minul dirigendina käivad kohustused 2007. aastani, neist ma ei pääse kuskile. Meiesuguste häda on selles, et meie tegemised paistavad välja,' arvas riigikogulane. 'Osa liikmeid täidab oma kohustusi omapäi,' lisas ta.

Sõna esineda Tartu Lõunakeskuses Kreisiraadiona on Leinatamme sõnul antud enne seda, kui tema ja Võrno valiti Riigikokku. Võrno on Riigikogu liikme kohast oma muude kohustuste tõttu loobunud.

Leinatamm ei osanud öelda, mida esinemine täpselt kujutab. 'Võib-olla piisab sellest, et ma olen seal kohal. Ausalt öelda ma ei mäleta, mis funktsioonid mul seal on,' väitis Leinatamm.

Leinatamme sõnul lähtub ta meelelahutuses töötades seadustest, mis ei keela Riigikogu liikmete kõrvaltegevusi, samuti on tema sõnul Res Publica fraktsioon seisukohal, et igaüks on oma vaba aja peremees ja tegeleb sellega, millega ta soovib tegeleda.

Hetkel kuum