Inno Tähismaa • 11. detsember 2003 kell 7:57

Seilenthal lahkus erimeelsuste tõttu nõukoguga (intervjuu Nordea Balti juhiga)

Nordea Balti ja Poola piirkonna juht Thomas Neckmar ütles intervjuus, et Nordea Eesti juht Juhani Seilenthal lahkus erimeelsuste tõttu nõukoguga.

Järgneb intervjuu Thomas Neckmariga:

Eile tuli uudis, et Juhani Seilenthal on ametist päevapealt vabastatud.

See on nii. Juhani Seilenthal on töötanud kaks aastas Eestis tegevdirektorina.

Miks ta vallandati?

Tegevdirektor peab nõustuma nõukogu liikmetega. Me leppisime kokku visioonis ja eesmärkides, aga ei suutnud kokku leppida vahendites. Siis me otsustasime lahku minna. Seilenthal on töötanud Nordea heaks kaheksa aastat. Ta on noor mees, alles 31-aastane.

Nii et ta lahkus, kuna ei suutnud kokku leppida?

Jah.

Milles te ei suutnud siis kokku leppida?

Seda ma ei ütle.

Miks tuli otsus päevapealt?

Tegevjuhil on nõukogu liikmetega pidev diskussioon. Diskussioon oli toimunud viimase kuu jooksul. See on pikaajaline protsess. Ja ühtäkki märkasime, et me ei jõua enam teineteisele lähemale.

Kuidas jätkub Nordea panga tegevus Eestis?

Strateegia jääb samaks. Eesmärk on endine: saada üheks kahest peamisest pangast. Strateegia, visioon ja eesmärgid jäävad samaks.

Nii et Seilenthaliga ei suudetud tuleviku osas kokku leppida?

Võib nii öelda.

Räägime tulevikust. Eestis on palju olnud juttu majanduse ülekuumenemisest. Kas jagate seda arvamust?

Ma ei nõustu, et kogupilt on selline. Mõned alad võivad olla tõesti üle kuumenenud. Ent liitumisprotsessis Euroopa Liiduga peab Eesti saama rohkem investeeringuid. SKP peab tõusma teiste Euroopa Liidu riikide tasemele.Mis intressi puutub, siis on kroon juba seotud euroga ja peagi saab Eesti Euroopa Liidu liikmeks. Me oleme ettevaatlikud mõnes sektoris, näiteks eluasemete osas. Üldpildis me suurt riski ei näe.

Hetkel kuum