12. detsember 2003 kell 8:20

Tarkvaratootja Adobe kvartalikasum kahekordistus

Adobe Systems teatas eile, et Acrobat tarkvara tugeva müügi tulemusena õnnestus firmal IV kvartalis kasum kahekordistada, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Tarkvaratootja majandusaasta viimase kvartali kasum kerkis möödunud aasta 40,1 mln dollarit 83,3 mln dollarini ehk 0,34 dollarini aktsia kohta.

Käive tõusis 22% ning küündis 358,6 mln dollarini.Nii käive kui kasum ületas Reuters Research andmeil analüütikute ootusi.

Adobe <GR#US.ADBE>, mille toodete vastu on stabiilne nõudlus nii USAs, Euroopas kui ka Jaapanis ootab ka käimasolevalt esimeselt kvartalilt möödunud aastaga võrreldes suuremaid kasumi- ja käibenumbreid. Samuti lubas firma käesoleval majandusaastal mõõdukalt oma töötajaskonda suurendada.

Elektroonilist dokumenditarkvara tootev Adobe ePaper üksus kasvas tänu programmiuuendustele, litsentsimüügile ja uute klientide lisandumisele 40% võrra.

Samuti läks Adobel hästi Creative Suite tarkvara müük, kus on pakitud tarkvaraprogrammid Photoshop, Illustrator, InDesign, GoLive ja Acrobat üheks tooteks.

Adobe aktsia tõusis enne majandustulemuste saabumist börsil 4,5%. Peale tulemuste teatavakstegemist tuli järelkauplemises veel 6 tõusuprotsenti lisaks.

Hetkel kuum