Ülo Toomsalu • 15. detsember 2003 kell 6:02

EPL: Eesti Post edastab 5,5 miljonit jõulukirja

Selle aasta jõulukuul on Eesti Post valmis edasi toimetama 5,5 miljonit kirja. Sellist kirjahulka ennustatakse eelmiste aastate tulemustele toetudes.

?Loodan, et tuleb möllu, sest jõulude aegu ületab kirjade arv tavalise mahu kuni 10kordselt. Me oleme selleks valmis,? ütles Eesti Posti tootmisdirektor Maire Lodi Eesti Päevalehele.

Jõuluaegne sooduskampaania, mis toob endaga kaasa kirjasaatmise mitmekordistumise, algab 17. detsembril ja kestab aasta lõpuni.

?Arvamus, et internetiajastu lõpetab kaardisaatmise, on ekslik. Kui aasta sees saadetakse sünni- ja nimepäevaõnnitlusi e-kirjaga, siis jõuludeks tahetakse saata ikka õiget kaarti. Seda näitab just aasta viimase kuu postisaadetiste järsk tõus,? rääkis Lodi.

Postisaadetiste järsu kasvu korral võetakse juurde lisatööjõudu. Tallinnas lähevad kõige kiiremal ajal sorteerijatele appi 10?15 töötajat juhtkonnast.

Selleks, et kaardid õigeks ajaks kohale jõuaksid, tuleks need tootmisdirektori sõnul ära saata 17. detsembril, kohe soodusaja alguses.

Jõulude ajal pikendatakse postkontorite lahtioleku aega. Kõik kontorid on tunni võrra kauem lahti 19. ja 20. detsembril ning samuti 22. ja 23. detsembril.

Hetkel kuum