15. detsember 2003 kell 9:49

General Motors leidis aastaga oma pensionifondi lisaks 20 mld dollarit

General Motors teatas, et 2003. aasta alguses 19,3 mld dollariga alafinantseeritud töötajate pensioniplaan on aasta lõpuks pea täielikult kaetud.

Aasta alguses 19,3 mld dollariga (247 mld krooni) alafinantseeritud General Motorsi <GR#US.GM> töötajate pensioniplaan oli suureks mureks nii Wall Streeti analüütikutele kui ka autotootja aktsiale, kirjutab uudisteagentuur AP.

Maailma suurim autootja teatas möödunud reedel, et firma on sel aastal kaasanud pensioniplaani rohkem kui 14 mld dollarit ja lisab aasta lõpul pärast tütarettevõtte Hughes Electronics müüki sinna veel 4,1 mld dollarit.

?Pensioniteema on olnud meile terve selle aasta suureks teemaks,? ütles firma finantsjuht John Devine analüütikute kohtumisel.

?Täna on meil teile hea meel teatada, et me oleme oma pensioniplaani finantseerimisega sel aastal teinud edusamme,? ütles Devine.

Autotootjad ja teised USA suurkorporatsioonid on võidelnud viimasel ajal kasvava pensionidefitsiidiga, mille taga on kokku kuivanud investeeringutulud ja uuete pensionilejääjate lisandumine.

General Motors loodab maksude-eelsed pensionikulud kahanevad järgneval aastal 2,6 mld dollarilt 1,5 mld dollarini. Samuti ootab autotootja, et firma ei pea vähemalt kuni 2010. aastani enam lisaraha pensioniplaanidesse panustama.

General Motorsil on USAs umbes 160tuhat töötajat.

General Motors aktsia sulgus möödunud reedel New Yorgi börsil 49,79 dollaril ehk viimase aasta kõrgeimal tasemel.

Hetkel kuum