Heidit Kaio • 16. detsember 2003 kell 14:22

Kalevi elektrialajaama põleng ei mõjuta jõulumüüki

Täna hommikul toimus põleng AS Kalevi elektrialajaamas, inimesed, tootmisseadmed ja hooned kannatada ei saanud.

Kalevi jõulutoodang on tänaseks päevaks praktiliselt valmis, seega ei too tootmise ajutine katkestamine kaasa pühade eel ega ajal maiustuste lõppemist kauplustes.

Ettevõte planeeris kollektiivpuhkust 20. detsembrist kuni 5. jaanuarini. Vajadusel saab tootmistegevust alustada varem ning teha tasa põlengust põhjustatud seisaku.

Tegemist oli lokaalse põlenguga ettevõtte alajaamas, kus põles madalpinge jaotla 1. jaotuskilp. Kahjustuse täpne ulatus on selgitamisel.

AS Kalev kinnisvarajuhi Peeter Lillestiku sõnul põhjustas põleng elektrikatkestuse terves ettevõttes. 'Kalevi tavapärase olukorra taastamine toimub järk-järgult, esmajärjekorras taastatakse valmiskauba lao ja klienditeeninduse elektritoide, kindlustamaks tellitud kauba laiali saatmist,' rääkis Peeter Lillestik.

'Kuna tegemist on teise põlenguga madalpinge jaotlas, oleme teinud järelpärimise nii projekteerimise projektijuht AS Resandile kui ka ehituse projektijuht Skanska EMV AS-ile.

Teine põleng toob kaasa vajaduse vaadata üle esimese põlengu järgsed ekspertiisi tulemuse. Alles seejärel selguvad põlengute tegelikud põhjused,' sõnas Peeter Lillestik.

Kalevile põlengule tekkinud kahjud leiavad hüvitamist kas alajaama seadmete hankijate või kindlustusandjate poolt. Ettevõttel on sõlmitud nii ärikatkemis-kui ka varakindlustusleping, samuti kehtib uuele tootmishoonele ehitajapoolne garantii.

Kalevi IT-ja rahandusjuhi Tarmo Maasikamäe sõnul on täna veel raske hinnata kahjude täpset ulatust.

Hetkel kuum