Ülo Toomsalu • 17. detsember 2003 kell 6:01

EPL: Rannaala üldplaneering tõotab Tallinnale kohtuasju

Esmaspäeval, Paljassaare ja Russalka vahelise rannaala üldplaneeringu arutelul lubati planeeringu tegijad ja tellija kohtusse kaevata kolmel korral.

Tallinna Sadam lubas linna kohtusse kaevata, kui planeeringuga reserveeritakse uuele ooperiteatrile maa, kus sadam plaanib hakata kinnisvaraarendusega tegelema. Maa asub Petrooleumi tänava pikenduse, Põhjaväila ja mere vahelisel alal ja kuulub ASile Tallinna Sadam, kirjutab Eesti Päevaleht.

SAPA juhataja Ike Volkov ütles, et sadama vastuseisu põhjuseks on soov alal elamuehitust arendada, sadam aga pole kinnisvaraettevõte, vaid peaks tegema sadama tööd. ?Riik on selle maa sadamale andnud ja siin peavad kokkuleppele jõudma kultuuriminister ning majandus- ja kommunikatsiooniminister,? tunnistas Volkov.

Teine probleemne juhtum tuli esile seoses Lennusadamana tuntud maa-alale üldplaneeringuga jahi- ja reisisadama ning angaaridesse meremuuseumi rajamisega. Küti 17 ja 17a tegutsevad kolm firmat esitasid protesti, kuna alale muu tegevuse planeerimine on omanike soovist möödaminek.

OÜ Esmera ei olnud rahul, et nende maale, uue ooperimaja lähedale kavandatakse ehitada teid ja maa sihtotstarve muutub. Planeeringu koostanud ASi Entec arhitektuuri- ja planeerimisosakonna juhataja Kaur Lassi sõnul on juba kümmekond aastat hoitud Põhjaväila alla jäävad maad riigi omandis ja tagastamata. Esmera esindaja aga kinnitas, et neil on olemas täitevkomitee välja antud omandidokument ja kui sellega ei arvestata, siis otsitakse õigust kohtust.

?Maad neile seal siiski ei kuulu, on üks hoone, mis on aga vallasvara, mitte kinnisvara,? täpsustas Lass.

Kui linnakodanikud olid oma protestides valdavalt seda meelt, et liiga vähe on plaanitud avalikuks kasutuseks rohealasid, ning küsimusi tekitas pääs mere äärde, siis omanikud ja kinnisvaraarendajad soovisid saada suuremat ja kõrgemal tasemel ehitusõigust ning õigust ehitada merele võimalikult lähedale.

Hetkel kuum