18. detsember 2003 kell 22:00

Pokaal veini

Antiikajast peale, alates veinijumala Dionysose auks peetud pidustustest alguse saanud sümpoosionitest on aastasadu klaasi veini juures arutatud nii maailmaasju kui vahetatud mõtteid selle jumalate joogi võluvate aroomide ning põnevate maitsete üle.

Vana tõde on see, et kergemaid veine pakutakse enne tugevamaid, valgeid veine enne punaseid, ?noori? enne vanemaid, lihtsamaid enne eksklusiivsemaid, kuivi veine enne magusaid.

Hõõgvein on jõuluaja armastatumaid jooke. Sisekujundaja Mari Jäätmal on kombeks aasta lõpul sõpradele veinipärastlõunaid korraldada. Et hõõgvein oma aroome ja võlu säilitaks, tuleb seda serveerida kuumades klaasides. Hispaania taastoodetud klaasidesse valatud glögi ootab kamina paistel joojaid.

Taastoodetud klaasist roheka varjundiga pokaalid on sisekujundaja lemmikud. Erineva kuju ja suurusega jooginõusid kombineerides on ta külaliste tulekuks mitu veininurka ette valmistanud ja veinid karahvini valanud.

Kodustel veiniüritustel on tore erinevaid klaase kombineerides lõbusaid joogilaudu katta. Vein ja romantika käivad käsikäes, elav tuli ja mahe muusika on nende lahutamatud kaaslased. Miks mitte sobitada reisidelt toodud käsitööklaase ja kunstnike autoritöid klaasivabrikute disainitoodetega. Traditsiooniliselt pakub Mari Jäätma veini kõrvale suupisteid ? maiustusi, puuvilja, oliive ja muidugi juustu.

?Juust paneb veini laulma,? ütleb veiniekspert Matti Timmermann ja rõhutab, kui tähtis osa on veini nautimise juures õigel klaasil. Klaasi kuju mõjutab otseselt veini iseloomu. Klaasi ülaosa peab alati tühi olema, veiniklaasi ei tohi kunagi liialt täis valada, kõige rohkem poolenisti, muidu ei tule aroomid esile.

?Head veiniklaasid on ülalt kitseneva korstnaga. Valge veini klaasid on väiksemad, nende aroom on ka väiksem, punavein tahab aga suuremat klaasi, sest ta on tihedam, temas on kuivaineid rohkem , mis tahavad suuremat õhutust,? kommenteerib Timmermann. Loomulikult on erinevatel veinipiirkondadel ajalooliselt välja kujunenud oma veiniklaasid ja ka oma pudelid. Veinimaailm on täis kirjutamata ja kirjutatud seadusi, huvitavaid fakte ja saladusi, kirkaid elamustebukette, mille tundmaõppimiseks kulub aastaid. Alustuseks rüübakem paar sõõmu pokaalist, et siis süveneda!

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum