2. jaanuar 2004 kell 8:40

Järle teeb küpsiseid ka Kalevi tülikale väikeaktsionärile

AS Järle, mille kommivabrik Kalev ostis, on viimase aasta jooksul teenustööna valmistanud küpsiseid Kalevi väikeaktsionäri Priit Kotkase firmale.

Maiasmoka kaubamärki kandvaid ning Järle poolt valmistatud küpsiseid on Kotkasele kuuluv firma OÜ Kommivabrik müünud alates eelmise aasta kevadest. Priit Kotkas ise on varem lühikest aega töötanud ka Kalevi peadirektorina ning tema firma Milestone omab ca 20 protsenti Kalevi aktsiatest.

AS Järle toodab jahukondiitritooteid kahes tootmistsehhis. Jõhvis toodab ettevõte leiva-, saia- ja kondiitritooteid, Kiviõlis suhkruküpsiseid tuntud kaubamärkide Kohvi, Tee Ekstra, Vikerkaar, Tsitruse ja Lemmik all, teatas Kalev börsiteates.

Järle aktsiate omandamise eesmärgiks on Kalevi börsiteate kohaselt jõuline sisenemine kohalikule küpsiseturule ning tegevuse alustamine saia- ja leivasektoris vastavalt AS Kalevi pikaajalisele arengustrateegiale. AS Järle omab kindlaid positsioone Eesti küpsiseturul, mis annab AS Kalevile konkurentsieelise turuosa omandamise näol. Eeliseks AS Kalevile saia-leiva sektorisse sisenemisel on omandatava ettevõtte toimiv tootmistegevus ning oskustööjõu olemasolu.

Järle 2002 aasta netokäive oli ligi 50 miljonit ning puhaskasum miljon krooni. 30. novembri seisuga 2003. oli AS Järlel laenukohustus Sampo Panga ees, mis tuleneb 23.11.2000.a. sõlmitud laenulepingust. Selle laenulepingu järgi võttis AS Järle Sampo Pangalt uue tehase ehituseks laenu Eurodes 13 miljonit Eesti krooni väärtuses intressiga 6 kuu EURIBOR + 5.3 %. 30.11.2003. seisuga oli AS Järle nimetatud laenujääk 9,2 miljonit krooni.

Hetkel kuum