Ülo Toomsalu • 2. jaanuar 2004 kell 6:02

Põhjarannik: Kalev ostis Ida-Viru suurima pagarifirma

Eesti suurim kommide ja ?okolaadi tootja AS Kalev ostis ära Ida-Virumaa suurima pagaritoodete firma ASi Järle.

24. detsembril sõlmitud lepingu kohaselt omandab AS Kalev 12,4 miljoni krooni eest 99,1 protsenti ASi Järle aktsiatest, kirjutas 30. detsembri Põhjarannik.

Kalevi poolt Tallinna börsile edastatud teates on kirjas, et Järle aktsiate omandamise eesmärgiks on jõuline sisenemine kohalikule küpsiseturule ning tegevuse alustamine saia- ja leivasektoris vastavalt ASi Kalev pikaajalisele arengustrateegiale.

Milliseid ümberkorraldused Järles seoses omanikuvahetusega ees seisavad, teeb Kalev ettevõtte suhtekorraldusjuhi Ruth Rohti sõnul üksikasjalikumalt teatavaks jaanuari esimeses pooles, mil Kalevi juhatuse esimees Oliver Kruuda naaseb välismaalt.

ASi Järle üks endistest omanikest Lidia Keningi ütles, et ettevõtte müük oli tingitud sellest, et senistel omanikel ei olnud piisavalt raha investeeringute tegemiseks.

«Olukord saia- ja leivatoodete, aga samuti küpsiste turul on muutunud iga aastaga karmimaks. Konkurentsis püsimiseks tuleb teha suuri investeeringuid,» ütles Keningi. «Sellisel suurel ettevõttel nagu Kalev on selleks palju rohkem võimalusi, kui oli meil.»

Hetkel kuum