FIE erikontost ei pea maksuametit eraldi informeerima

Olavi Kärsna 05. jaanuar 2004, 00:00

See, millised andmed maksuameti registris ettevõtja kohta kirja pannakse ja millise aja jooksul peab nende muutumisest maksuametile teada andma, on kirjas maksukorralduse seaduses.

2002. aasta 1. juulist hakkas kehtima uus maksukorralduse seadus. Selle 20. paragrahvis on sätestatud need andmed, mida FIE kohta maksukohustuslaste registrisse kantakse. Need on:
- ettevõtja ees- ja perekonnanimi;
- isikukood (selle puudumisel sünnikuupäev, -kuu ja -aasta);
- elukoht;
- tegevusala;
- tegevuskoht või tegevuskohad.

Nende andmete muutumisest on maksumaksja kohustatud oma maksuametile teada andma viie tööpäeva jooksul. Nagu näete, ei ole siin sõnagi pangakontode numbritest. Need kuulusid maksuametis registreerimisele eelmise maksukorralduse seaduse kehtimise ajal. Selle kehtivus lõppes aga juba eelmisel aastal. Nii et praegu saab maksuamet ettevõtja erikonto olemasolust teada tõesti alles tema tuludeklaratsiooni lugedes.

Enamik ettevõtjad ei kasuta minu teada erikontot. Pole ka kuulnud, et erikonto kasutamine mingit maksuametipoolset kõrgendatud huvi oleks esile kutsunud. Kõik on ju seaduslik ja kontrollitav. Iseasi, kui te kogu ettevõtluse kuludest ülejääva raha erikontole kannate. Siis tekib maksuametil õigustatud küsimus, et millest te küll elate.

FIEsid puudutavaid küsimusi saab ettevõtluskonsultant Olavi Kärsnale esitada e-posti aadressil merike@aripaev.ee.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing