Kütuse lisatasu tõstis lennuveo hinda

ÄP 06. jaanuar 2004, 00:00

Balti Logistika OÜ müügijuht Mait Marran selgitas, et lennuveo põhitariifis muutusi ei toimunud, hinnatõus on ainult kütuse lisatasu arvel ja see on suhteliselt marginaalne.

?Kui varem oli kütuse lisatasu lennufirmadel ca 1,565 krooni ehk 0,10 eurot/kg, siis alates detsembrikuust on see 2,3475 krooni ehk 0,15 eurot/kg. Absoluutnumbrites tähendab see näiteks 100 kg kaaluva saadetise puhul transpordikulu suurenemist viie euro ehk ca 80 Eesti krooni võrra,? lisas Marran.

ACE Logisticsi andmeil on hetkel hinnatõusust ametlikult teatanud Finnair, Scandinavian Airlines (SAS), Lufthansa ja Air Baltic. Air France?i Eesti esindaja sõnul kütuse lisatasu praegu ei tõuse.

Estonian Airi president Erki Urva rääkis, et Estonian Air ei ole lisamakse ja tariifide tõusu planeerinud.

?Vastupidi, loodame endiselt liigutada oma hindu pigem langemise suunas. Kaubavedude kohalt ei saa hetkel ammendavat vastust anda, kuid kahtlen ka selles vallas hinnatõusu osas. Meil on viimasel ajal üldse suhteliselt keeruline kaubavedusid korraldada, kuivõrd tulenevalt lennukite heast täituvusest jääb lennuki ?kõhus? üha vähem ruumi kauba jaoks,? lisas Urva.

Uueks kehtivaks lisatasu suuruseks on 2,3475 krooni ehk 0,15 eurot kilogrammi kohta või 0,18 USA dollarit kilogrammi kohta.

Uus määr hakkas sõltuvalt lennufirmast kehtima 17.?22. detsembrist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing