Praamikonkursi praegused tulemused püsivad jõus ja vaidlustamata

06. jaanuar 2004, 15:35

Saaremaa-Hiiumaa vahelise praamiühenduse konkursile pole laekunud ühtegi protesti, samuti pole riik konkursi tulemust tühistanud.

Eesti Päevaleht kirjutas teisipäeval, et Hiiu- ja Saaremaa vahelise praamiliikluse konkursil lõppvooru pääsenud kaks pakkumist võivad olla seotud ühe ja sama isikuga ning kui konkursikomisjonil õnnestub tõestada seda seost, peab minister Meelis Atonen konkursi ebaõnnestunuks kuulutama. Pakkujate tausta asus uurima ka kaitsepolitsei.

Mullu detsembris tunnistati Sõru ? Triigi praamiliini riigihanke konkursil tingimustele vastavaks Tiandra Shipping Limited ja Väinaliinid OÜ poolt esitatud pakkumised. Tagasi lükati ASi VLF pakkumine. Seejärel tunnistati edukaimaks pakkujaks Tiandra Shipping Limited.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) pressiesindaja Anu Hallik-Jürgensteini sõnul on 7. jaanuar viimane päev mil teised konkursil osalenud pakkujad saavad esitada proteste Sõru-Triigi parvlaeva hanke osas. 'Protestid peavad nad esitama riigihangete ametile. Praeguseks hetkeks ei ole meieni jõudnud infot ühegi esitatud protesti kohta,' lisas ta.

Pressiesindaja lausus, et vastavalt riigihankeseadusele on ostja kohustatud kõrvaldama pakkuja pakkumiselt igal ajal, kui selgub, et pakkuja on esitanud valeandmeid või muud oluliselt eksitavat teavet, mis on otsuse tegemisel määrava tähtsusega, või võltsitud dokumente. 'Kokkuvõtvalt võib siis öelda, et komisjon saab tulemused kehtetuks tunnistada juhul kui selgub, et pakkumises on esitatud väärinfot,' märkis ta, lisades, et kaitsepolitsei tegeleb jätkuvalt kahe pakkuja tausta uurimisega.

ASi VLF juhatuse liige Toivo Alt ütles, et VLF protesti ei esita.

Mandri ja saartevahelise hanke komisjoni järgmine kokkusaamine toimub neljapäeval, 8. jaanuaril. MKM teatel on eelkõige arutlusel on Heltermaa - Rohuküla ja Virtsu - Kuivastu liinide tehtud pakkumiste ja pakkujate kvalifitseerimine. Mõlemal liinile konkureerivad ka Tiandra Shipping ja Väinaliinid OÜ. Samuti esitasid pakkumised VLF ja Tallink.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing