SLÕL: kunstimuuseumi hoone jääb tänavu müümata

06. jaanuar 2004, 08:39

Kunstimuuseumi ehituse sihtasutuse juht Voldemar Promet kinnitab, et Toompeal asuv Rüütelkonna hoone veel sel aastal müüki ei lähe.

«Hoone vabaneb ju alles paari aasta pärast, siis, kui uus kunstimuuseum valmis saab ja optsiooniga ette müüa pole majanduslikult kasulik. Muuseumi nõukogu plaanib Rüütelkonna hoone tulevikku arutada veebruaris-märtsis,» ütleb Promet SL Õhtulehele.

«Oleme seda meelt, et kõigepealt tuleks tõstatada teema, mis hoonest üleüldse saab. Oleme huvitatud sellest, et ta ka tulevikus jääks kandma avalikku funktsiooni. Väga huvitav lahendus oleks näiteks mingi protokollikeskus. Või kultuuriga seotu, et neid saale ka edaspidi eksponeerimiseks kasutada,» räägib Promet. «Kuid kõik tingimused tuleb enne täpsustada ka muinsuskaitsega ja uurida, missugused on nende soovitused ja nõuded hoone tulevase kasutamise ja renoveerimise suhtes. Oleme väga huvitatud avalikust arvamusest ja diskussioonist: mis ikkagi selle majaga edasi teha. Seda, et ta satuks sel moel erakätesse, et rahval sinna enam asja pole, sihtasutus küll ei soovi.»

Kui varem oli muuseumi majade müüki korraldav juriidiline esindaja ja nõustaja vandeadvokaat Viktor Kaasik, siis nüüd on Prometi sõnul temaga leping lõpetatud. «Leping temaga lõppes sügisel. Ja kui Rüütelkonna hoone müük päevakorda kerkib, tuleb teha taas uus riigihange sellega tegeleja leidmiseks,» lisab Promet.

Eelmist uue kunstimuuseumi hüvanguks sõlmitud kinnisvaratehingut aitas korraldada Kaasik. Tallinnas Pärnu mnt. 10 asuv hoone müüdi 80 miljoni krooni eest Eve ja Margus Finki firmale. Seejärel ostsid advokaat Kaasiku kliendid raamatupoe Rahva Raamatu poolest tuntud hoone omanikfirma äraostmise kaudu omakorda 155 miljoni krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing