Uus mõiste on kinnisvarainvesteeringud

Anne Nuut 07. jaanuar 2004, 00:00

Raamatupidamise toimkonna juhend 6 tõi meile sellise mõiste nagu kinnisvarainvesteering. Kinnisvarainvesteering on kinnisvaraobjekt (maa või hoone (või osa hoonest) või mõlemad), mida raamatupidamiskohustuslane hoiab eelkõige kas renditulu teenimise, väärtuse kasvu või mõlemal eesmärgil. Kui ettevõttel on materiaalse põhivara all ka kinnisvarainvesteeringuid, siis tuleb need ümber klassifitseerida ning kajastada õigel bilansikirjel.

Raamatupidamise toimkonna juhend 8 kohaselt on uudseks see, et dividendide tulumaks kajastatakse dividendide väljakuulutamise päeval raamatupidamises kasumiaruande kirjel "Tulumaks" ning kohustusena bilansis. See tähendab, et kui 2003. a kuulutas ettevõte välja dividendid, siis nendelt arvestatud tulumaks kajastatakse 2003. a kasumiaruande kirjel "Tulumaks", mille võrra väheneb 2003. a puhaskasum.

Raamatupidamise toimkonna juhend 9 peaks iga raamatupidaja, kellel on vaja kajastada oma raamatupidamises renditehinguid, väga hoolikalt läbi lugema. Juhul, kui leiate, et olete eelnenud perioodidel klassifitseerinud kasutus- ja kapitalirendilepinguid valesti, tuleb viga parandada. Juhiseid selleks leiate juhendist 9.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing