Välisvalgustid näitavad teed ja pakuvad silmailu

Maria Rähn 07. jaanuar 2004, 00:00

Välisvalgustid saab põhimõtteliselt jagada kahte gruppi näiteks selle järgi, kas neil on küljes liikumisandur või mitte.

ASi Hedengren tootejuht Meelis Tähepõld rääkis, et andurid on mõningatel valgustitel kohe küljes, kuid põhimõtteliselt saab neid ka eraldi osta ja peaaegu igale välisvalgustile külge panna.

?Andurile kehtib tavaliselt kolme aasta pikkune garantii ja seda saab reguleerida reageerima 130?360kraadise nurga all,? selgitas Tähepõld. ?Teinekord ongi parem, kui andur eraldi ostetakse, sest siis ei saa nii-öelda pahad poisid aru, et kus see täpselt on.?

Välisvalgusti paigaldamiseks tuleks võimaluse korral palgata professionaal, mitte hakata ise üritama.

Kuigi Tähepõllu sõnul võib inimene tavalisemate valgustite paigaldamisega ka ise hakkama saada, soovitas temagi igaks juhuks lasta asjatundjatel oma tööd teha.

Tähepõllu sõnade kohaselt annab AS Hedengren valgustitele aastase garantii, kuid tegelikult peavad need vastu ikka vähemalt kümme aastat. ?Valmistamisel kasutatakse malmi, alumiiniumi ja roostevaba terast ning selletõttu on need väga vastupidavad,? selgitas Tähepõld. ?Näiteks temperatuuri suurte muutumiste korralgi ei juhtu valgustitega midagi.?

Välisvalgustid ei nõua üldjuhul ka eriti hooldust. ?Nagu autode ja välisjalatsitegi puhul tuleb nendega loomulikult heaperemehelikult käituda ja aegajalt vaadata, et nad korras oleksid,? jutustas Tähepõld. ?Tavaliselt võib probleemiks olla kondensvee kogunemine valgusti sisse. Sellisel juhul peaks valgusti lahti võtma ja ära puhastama.?

Silmas tuleks Tähepõllu hinnangul pidada näiteks roostevabast terasest lampe, mis asuvad mere läheduses. ?Neid tuleks umbes kaks korda aastas puhastada, kuna sinna võivad soolase õhu tõttu korrosioonitäpikesed tekkida.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing