EPL: Digitelevisioon jõudis testimisjärku

07. jaanuar 2004, 07:59

Aprilli lõpul hakkab kuni viies programmis näitama esimesi saateid digitelevisioon, mille testiperiood äsja algas.

Eesti Ringhäälingu Saatekeskuse (ERSK) digitaaltelevisiooni teenuste osakonna juhataja Aivar Kender kinnitas Eesti Päevalehele, et jaanuaris alanud testiperioodil näevad vastava tehnika omajad vaid värvitabelit. ?Praegune periood on vajalik eelkõige tehnilise kohanemise ja eeltöö jaoks,? lisas ta. ?See tähendab, et sellel perioodil tuleb ette igasuguseid katkestusi ja proovimisi.?

Aprilli lõpul alustab ERSK nelja-viie programmi näitamist. ?Meie eeliseks on, et me ei tooda üht programmi, vaid paketti,? märkis Kender, kelle kinnitusel on ühena programmidest sihikul ETV, teisi kandidaate ei soovinud ta veel avalikustada.

Värvitabelit võivad Kenderi hinnangul näha kuni 50 peret, kellel on sellekohane Soomest ostetud digikarp. Kender lubas, et aprilli lõpuks on digikarp ka Eestis müügil. Keskmine karbi hind on 1500?6000 krooni. ?Normaalne reegel on, et digikarp on kolmandik televiisori maksumusest, kui see televiisor just spetsiaalne pole,? lausus ta.

Soome digikarpe kasutavad eestlased praegu Soome digitaaltelevisiooni vaatamiseks, Peamiselt Eesti põhjarannikul levivat Soome televisiooni näevad digikarbiomanikud ka tulevikus, sest ERSKi partnerina kasutab Soome levitaja Digita OY sama tehnikat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing