Eesti Energia plaanib elektrihinda tõsta

Liis Kängsepp 07. jaanuar 2004, 16:46

Eesti Energia plaanib tänavu elektri hinda tõsta, põhjuseks elektrivõrkude halb olukord ja kõrge vanus.

?Investeeringuvajadust oleme arutanud juba aastaid,? ütles Eesti Energia pressiesindaja Riina Vändre. ?Pigem on praegune meediakajastus lumepall, mis on veerema hakanud.?

Eelkõige vajavad investeeringuid vananenud ja ebatöökindlad elektrivõrgud. Üldjuhul amortiseeruvad võrgu seadmed 30 - 40 aastaga, Eesti Energia võrkude keskmine vanus on praegu 30-33 aastat. Eesti Energia lähima 15 aasta investeeringu vajadus on 45 kuni 53 miljardit krooni. ?Need investeeringud peavad jaotuma ajas ühtlaselt, neid ei ole võimalik pikalt edasi lükata,? sõnas Vändre.

Eesti Energia juhatus plaanib järgmisel nõukogu koosolekul esitada nõukogu liikmetele oma nägemuse elektrienergia hinna tõstmise vajadusest 2004 a. teisel poolel. Koosoleku toimumise kuupäev pole veel täpselt ära määratud, suure tõenäosusega võib see toimuda ülejärgmise nädala keskel, teatas ettevõte.

?Kui konkreetsed otsused hinnatõusu võimaliku aja ja suuruse kohta vastu võetakse, informeerime me sellest kohese ka avalikkust,? kinnitas Vändre.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing