IT-firmadel on taas isu börsile minna

Annika Matson 07. jaanuar 2004, 13:17

IT-sektori äratuskellaks sai interneti-otsingumootor Google, kirjutab Saksa majandusajaleht Handelsblatt.

Juba kuid ringlevad turgudel spekulatsioonid, et sel kevadel viib kompanii läbi miljardi-dollarilise IPO. Ajalehe andmetel on Google juba välja valinud ka oma IPO korraldajad, nendeks on Morgan Stanley ja Goldman Sachs. Esialgne plaan korraldada IPO interneti vahendusel ja ilma pankadeta on nüüdseks siis maha maetud.

Analüütikute sõnul on selgeid märke sellest, et tehnoloogiasektori kriis on ületatud ja firmad mõlgutavad uuesti börsilemineku mõtteid.

?Sel aastal näeme börsileminekuid tehnoloogiasektoris,? ütles audiitorfirma KPMG Saksamaa Corporate Finance osakonna juhataja Thomas Ehren. Samas lisas ta, et eufooriaks pole põhjust.

Vahetult enne jõule andis USA tarkvarafirma Salesforce.com sisse aktsiate esmasemissiooni (IPO) taotluse. Ettevõte tahab noteerimisega teenida 115 miljonit USA dollarit.

Ka pooljuhtidespetsialist Atheros on esitanud vastava taotluse. Samuti sihib börsifirma staatust Motorola kiibiüksus, e-posti-spetsialist Brightmail, online-poed Bizrate.com ja Shopping.com. Ka Aasia turud näivad elavnevat. Analüütikud ootavad börsileminekut pooljuhtidefirmadelt Renesas Technology ja Elpida Memory.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing