Kalev Kukk: Eesmärgitute toetustega loob riik sotsiaalsele rantjeelusele toetuva ühiskonna

07. jaanuar 2004, 12:29

Lausaliste ja eesmärgitute sotsiaal-, sh lastetoetustega loob riik sotsiaalsele rantjeeluse toetuva ühiskonna, leiab majanduskandidaat Kalev Kukk.

?Sellises ühiskonnas teavad kõik, et alati on keegi, kes sinu eest vastutab ja kelle poole võid käe sirutada. 20-40-aastased teevad seda põhjendusega, et nende lapsed vajavad toitu ja riideid, 45-60-aastased põhjendusega, et nad pole suutelised konkureerima tööturul noorematega, vanemad ei suutvat juba niikuinii ilma kõrvalise ja seejuures loomulikult riigipoolse abita toime tulla,? kirjutab Eesti Panga nõukogu ja Reformierakonna liige Kalev Kukk homses Äripäevas.

Ainult et kes on need, kes peaksid olema kõigile selleks anonüümseks toeks, küsib Kukk oma kolumnis.

Rahvas, kes näeb endas üksnes riigialamaid, kes ootavad ja nõuavad endale enesestmõistetavat tuge anonüümselt maksumaksjalt ja ütlevad materiaalse seose mõttes lahti oma lastest ega näe neis oma vanaduspõlve, on Kuke meelest määratud hääbuma.

Sellist rahvast ei päästa Kuke sõnul kui tahes altruistlik ja (tegelikult üksnes näiliselt) solidaarne sotsiaalpoliitika. Kukk osutab Euroopa viimase poolsajandi kogetule, mis näitab, et vähemalt statistiliselt kehtib seos - mida suurem on riigipoolne majanduslik ja sotsiaalne eestkoste, seda enam on taandunud pereline elulaad ja seda väiksemaks jääb sündimus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing